Sklepy sieci Żabka mogą być otwarte w niedziele bez handlu. Tak orzekają sądy

Sklepy sieci Żabka, które mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi, będą mogły być otwarte w niedziele bez handlu. Wyroki o takiej treści wydają coraz częściej polskie sądy.

Sklepy sieci Żabka mogą być otwarte w niedziele, jeśli mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi - informuje Forsal.pl. Zapadły już pierwsze prawomocne wyroki sądowe, które pozwalają placówkom na prowadzenie działalności w dni wolne od handlu.

Sądy po stronie Żabki. Śniadek: patologia, nadaje się do kabaretu

Niedziele bez handlu. Żabka będzie otwarta

Sądy zbadały do tej pory osiem spraw franczyzobiorców Żabki, którym Państwowa Inspekcja Pracy zarzuciła złamanie zakazu handlu w niedziele. Wszystkie sprawy zostały wygrane przez przedstawicieli sieci Żabka.

Jak informuje Forsal.pl, powoływali się oni na wyjątek w ustawie, który umożliwia działanie w niedziele placówek pocztowych. We wszystkich ośmiu przypadkach sąd albo decydował o uniewinnieniu franczyzobiorcy, albo umarzał postępowanie, albo odmawiał jego wszczęcia.

Niedziele handlowe. Będzie nowelizacja ustawy

Wciąż na rozstrzygnięcie ich spraw czeka kilkudziesięciu kolejnych franczyzobiorców. Rząd zapowiada jednak nowelizację ustawy o zakazie handlu, w której miałyby znaleźć się zapisy ograniczające możliwość prowadzenia sprzedaży przez sklepy ze statusem placówki pocztowej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: