Sklepy sieci Żabka mogą być otwarte w niedziele bez handlu. Tak orzekają sądy

Sklepy sieci Żabka, które mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi, będą mogły być otwarte w niedziele bez handlu. Wyroki o takiej treści wydają coraz częściej polskie sądy.

Sklepy sieci Żabka mogą być otwarte w niedziele, jeśli mają podpisane umowy z operatorami pocztowymi - informuje Forsal.pl. Zapadły już pierwsze prawomocne wyroki sądowe, które pozwalają placówkom na prowadzenie działalności w dni wolne od handlu.

Sądy po stronie Żabki. Śniadek: patologia, nadaje się do kabaretu

Niedziele bez handlu. Żabka będzie otwarta

Sądy zbadały do tej pory osiem spraw franczyzobiorców Żabki, którym Państwowa Inspekcja Pracy zarzuciła złamanie zakazu handlu w niedziele. Wszystkie sprawy zostały wygrane przez przedstawicieli sieci Żabka.

Jak informuje Forsal.pl, powoływali się oni na wyjątek w ustawie, który umożliwia działanie w niedziele placówek pocztowych. We wszystkich ośmiu przypadkach sąd albo decydował o uniewinnieniu franczyzobiorcy, albo umarzał postępowanie, albo odmawiał jego wszczęcia.

Niedziele handlowe. Będzie nowelizacja ustawy

Wciąż na rozstrzygnięcie ich spraw czeka kilkudziesięciu kolejnych franczyzobiorców. Rząd zapowiada jednak nowelizację ustawy o zakazie handlu, w której miałyby znaleźć się zapisy ograniczające możliwość prowadzenia sprzedaży przez sklepy ze statusem placówki pocztowej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (46)
Sklepy sieci Żabka mogą być otwarte w niedziele bez handlu. Tak orzekają sądy
Zaloguj się
 • eselk

  Oceniono 45 razy 15

  Rzadko jestem na poczcie, ale jak już jestem, to nie mogę się napatrzeć na tą zboczoną literaturę typu: Gotuj z siostrą Anastazją itp. Jak to mówią panie z poczty jest coraz gorzej, bo muszą mówić, że są narodową pocztą, a nie ma ludzi do pracy.

 • m.godwin

  Oceniono 13 razy 11

  Powinny jeszcze orzec, że ze względu na klauzulę sumienia, sprzedawcy mogą odmówić obsługi członkom i wyborcom PiS.

 • hens

  Oceniono 15 razy 11

  Kiedyś i to nie dawno temu było tradycją trasa Kościół specer po markecie frytki lody hot Dogi i inne przyjemności................A teraz nie ma frytek w niedzielą, nie ma spacerów, to niech ksiądź odprawia mszę bo i tak musi zaliczyć seans nawet gdy nie ma w kościele nikogo.
  Przecież to ksiądż modli się za grzechy...................i do tego bałwochwalstwa nie jest konieczna mu publiczność. I tak jak w starym powiedzeniu..
  ....................MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG,...... itd

 • kolejne.lewackie.konto

  Oceniono 16 razy 10

  Ciekawe, ale najbardziej nienawidzę pissdzielców za zakaz handlu, który dotyka mnie podwójnie: w niedzielę nie mogę po prostu wyjść po zakupy, a w poniedziałek nie mogę ich zrobić spokojnie, bo pisi wyborcy też szturmują.

 • nieotake

  Oceniono 10 razy 8

  Niedziele Pan Bóg stworzył po to przecież, żeby się klechom interes kręcił.
  Jest więc chyba jasne, że wszelaką konkurencję zwalczać będą zajadle.
  Teraz lobbują za zamykaniem kin, bo wiecie na co tam wkrótce ludziska do kas się rzucą...

 • jottsp

  Oceniono 14 razy 8

  rzad osmieszony przez Żabkę, jak Jaki chce zarzadzac Warszawa skoro nie potrafi sklecic jednej ustawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX