Antyterrorysta wypadł przez okno w Świnoujściu. Nieoficjalnie: W chwili upadku już nie żył

W czerwcu Adam Pawlak, szef lubuskich antyterrorystów, podczas imprezy w ośrodku MSWiA w Świnoujściu wypadł przez okno. Według ustaleń Wirtualnej Polski, która powołuje się na wyniki sekcji zwłok, policjant w chwili upadku już nie żył.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 czerwca w Świnoujściu. W znajdującym się tam ośrodku MSWiA "Rybitwa" miała miejsce impreza, w której brali udział policjanci. Brało w niej udział kierownictwo policji z Gorzowa Wielkopolskiego, wśród nich był asp. sztab. Adam Pawlak - szef lubuskich antyterrorystów. W nocy funkcjonariusz wypadł przez okno. Upadek był śmiertelny.

Szef lubuskich antyterrorystów miał problemy ze zdrowiem?

Według nieoficjalnych ustaleń portalu wp.pl, to jednak nie obecny na imprezie alkohol przyczynił się do tragedii. 47-letni funkcjonariusz miał borykać się z problemami zdrowotnymi. Twierdzi tak jeden ze śledczych, który "zna okoliczności sprawy". - Szef lubuskich antyterrorystów miał od jakiegoś czasu problemy ze zdrowiem, miewał wysokie ciśnienie. W jego organizmie znaleziono śladową ilość alkoholu. Nie można powiedzieć, że wypadł przez okno, będąc w stanie alkoholowego upojenia. Jeśli spożywał alkohol na tamtej imprezie, to jedynie symbolicznie - mówi rozmówca portalu. Policjant miał podejść do okna, ponieważ źle się poczuł. Przed upadkiem miał doznać wylewu lub udaru.

Prokuratura: Czekamy na opinie biegłych

O te ustalenia zapytaliśmy prokurator Joannę Biranowską-Sochalską, rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Postępowanie jest w toku, prokuratura w dalszym ciągu gromadzi materiał dowodowy. Dowody gromadzone są w sposób kompleksowy i każda okoliczność podlega weryfikacji w toku śledztwa - mówi w rozmowie z Gazeta.pl. 

Na chwilę obecną brakuje istotnych ekspertyz z zakresu informatyki, biologii a przede wszystkim opinii uzupełniającej z zakresu medycyny sądowej. - Dopóki opinii uzupełniającej prokurator nie uzyska, rozstrzyganie kwestii stanu zdrowia jest przedwczesne - ucina Biranowska-Sochalska.

Śmierć policjanta w Świnoujściu. Brudziński odwołał komendanta

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, więc nikomu nie postawiono zarzutów. Postępowanie toczy się w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, co jest standardowe w tego typu sprawach. Rzeczniczka prokuratury nie jest w stanie powiedzieć, kiedy śledztwo się zakończy, ale przyznaje, że jego finał to "nieodległa perspektywa".

Po śmierci policjanta w Świnoujściu szef MSWiA Joachim Brudziński przeprowadził poważne zmiany w kierownictwie lubuskiej komendy. Stanowisko stracił komendant wojewódzki Jarosław Janiak i jego zastępca - Piotr Fabijański. Następnie odwołano 11 innych wysokich rangą funkcjonariuszy.

Konfetti dla wiceministra. Zieliński: Zwróciłem się do komendanta głównego policji o wyjaśnienie tej sprawy

Więcej o:
Komentarze (201)
Wraca sprawa antyterrorysty, który wypadł przez okno w Świnoujściu
Zaloguj się
 • matatjahu

  Oceniono 56 razy 44

  no widzicie, jacy biegli sądowi?! tak można zrobić opinię że okazałoby się, że na szkolenie (upss-imprezę) już przyjechał umierający, usiadł na parapecie aby zaczerpnąć świeżego powietrza i i spadając już nie żył. za to jak lekarz w szpitalu popełni błąd lekarski to tego już biegli nie mogą wykryć....

 • piotrus.zibi

  Oceniono 66 razy 34

  Byleby tylko dostać odszkodowanie. Pewnie był pijany jak świnia, a pijany nie ma żadnych szans na odszkodowanie. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach, nie będący patologicznym idiotą nie uwierzy w to, że wysportowany antyterrorysta zmarł w locie z okna będąc trzeźwym. To jakieś jaja

 • wesslingharald

  Oceniono 35 razy 27

  14 wysokich ranga policjantów, ludzi z doświadczeniem i stażem, wywalono z pracy, bo kolega doznał udaru? Hmm... Chyba jednak Brudziński, robiąc tak brutalną czystkę, musiał mieć lepsze informacje na temat przebiegu imprezy, niż ów "nieoficjalny informator portalu wp.pl" ...

 • 31.februarius

  Oceniono 39 razy 21

  "Jeśli spożywał alkohol na tamtej imprezie, to jedynie symbolicznie - mówi rozmówca portalu. Policjant miał podejść do okna, ..."

  ... i rwa kulszowa go wypchnęła ...

 • Te Pe

  Oceniono 21 razy 13

  Ciąg zdarzeń przedstawiony przez biegłego jest spójny i nie ma moralnych, prawnych i logicznych podstaw do zanegowania przedstawionej opinii. Sąd podziela opinię biegłego, że asp. sztab. Adam Pawlak około godziny 23:30 umarł, a następnie gdy zorientował się że nie żyje podszedł do okna i wyskoczył przez nie.
  Podpisano: niezawisły sędzia.

 • loyolaopi

  Oceniono 15 razy 13

  Zmarł w locie, czy ktoś wyrzucił nieboszczyka przez okno?

 • 31.februarius

  Oceniono 33 razy 13

  musi niskie parapety w tej "Rybitwie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX