Niedziele handlowe 2018. Czy 30 września sklepy będą otwarte?

Czy w najbliższą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy w supermarkecie albo w galerii handlowej? To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, opisuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Wynika z niej, że 30 września to niedziela handlowa – w dni takie jak ten otwarte mogą być wszystkie sklepy, bez względu na lokalizację czy branżę.

Niedziele handlowe 2018. Czy w następnym tygodniu wypada niedziela handlowa?

30 września to niedziela handlowa, a jak będzie w kolejnym tygodniu? Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy muszą lub chcą robić zakupy w ostatni dzień tygodnia. Pierwsza niedziela kolejnego miesiąca, a więc 7 października to także niedziela handlowa.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Jakie sklepy mogą być otwarte we wszystkie niedziele w roku?

Ustawa o ograniczeniu handlu, która wprowadziła podział na niedziele handlowe i niehandlowe, wyszczególnia 32 typy sklepów, które mogą być otwarte pomimo zakazu. Sklepy takie jak: apteki, stacje benzynowe, placówki pocztowe, piekarnie, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami mogą handlować zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy także punktów gastronomicznych, instytucji kultury oraz przedsiębiorstw związanych z turystyką, sportem i rekreacją.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: