Pogoda we wtorek. Wiatr słabnie, ale pół Polski w deszczu

Pogoda we wtorek odrobinę się uspokoi. Choć dalej będzie chłodno i w wielu miejscach spadnie deszcz, to w większości kraju ustanie silny wiatr, który ostatnio dawał się nam we znaki.

Pogoda we wtorek 25 września będzie typowo jesienna. Utrzyma się ochłodzenie z ostatnich dni. Na mapach meteorologicznych na próżno szukać miejsc, gdzie będzie więcej niż 14 stopni Celsjusza.

Najcieplej będzie w Grudziądzu - tylko tam możliwe jest około 14 stopni. W reszcie kraju termometry wskażą od 10 do 13 stopni. Najchłodniej ma być w okolicach Białegostoku i Wałbrzycha (9 stopni Celsjusza) oraz na skrajnym południu: po 8 stopni w Nowym Sączu i Ustrzykach Dolnych.

Pogoda we wtorek. Deszcz w połowie kraju, wiatr na Pomorzu

Według prognoz pogody we wtorek nie będzie opadów w zachodnich regionach Polski. W reszcie kraju możliwe są przelotne opady deszczu, które obejmą m.in.: Suwałki, Białystok, Warszawę, Olsztyn, Lublin, Rzeszów i Kraków - wynika z prognoz TVN Meteo.

Na szczęście tego dnia nie są przewidywane burze, natomiast we wtorek w wysokich Tatrach spadnie śnieg.

Pogoda we wtorek przyniesie też trochę spokoju: 25 września uspokoi się wiatr, który w poniedziałek dawał się we znaki wielu mieszkańcom Polski. IMGW właśnie z powodu wiatru wydało zaledwie jedno ostrzeżenie, I stopnia. Obejmuje ono województwo pomorskie.

Superksiężyc, zaćmienia i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w 2018 roku

Więcej o: