Załamanie pogody i informacja: na Pomorzu spadł śnieg. Ale to pomyłka

Załamanie pogody w Polsce jest już odczuwalne. Co więcej, w niektórych miejscach nie tylko przyszła jesień, ale nawet zima. Na północy Polski można było bowiem w poniedziałek zaobserwować grad lub krupy śnieżne.

Po lecie nie ma już śladu - początek jesieni przyniósł silny wiatr, a wraz z nim ochłodzenie. Jednak to nie wszystko, ponieważ na północy Polski wraz ze zmianą pogody pojawiły się opady krupy śnieżnej.

Śnieg czy krupa śnieżna?

Sporo mieszkańców północy Polski opisywało, że już we wrześniu pojawił się tam śnieg. Radio Gdańsk pisało: "Słuchajcie, niesamowita sprawa. Jakąś godzinkę temu we Władysławowie... spadł śnieg".

To pomyłka. W poniedziałek na Pomorzu pojawiły się nie śnieg, lecz się krupa śnieżna, a miejscami grad. Czym jest krupa śnieżna?

Krupa śnieżna wyglądem przypomina styropian, ma kształ kulistych, nieprzezroczystych ziarenek lodowych. Często mylona jest z gradem, od którego jest po prostu mniejsza i bielsza. W tym przypadku pomylono ją ze śniegiem.

Komenujący post Radia Gdańsk dzielili się zdjęciami. Biało zrobiło się też w Pruszczu Gdańskim:

Także w Gdańsku, a dokładnie w dzielnicy Osowa, zaobserwowano opady.

Natomiast w Malborku spadł grad "wielkości czereśni".

Perseidy, całkowite zaćmienie księżyca i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w drugiej połowie 2018 roku

Więcej o: