Paraliż kolejowy na trasie Kraków-Warszawa. Pociągi miały prawie 8 godzin opóźnienia

Pociągi z Krakowa były w poniedziałek opóźnione z powodu wichur, które w nocy przeszły nad Małopolską. Ile wyniosły opóźnienia?

Poniedziałek nie był szczęśliwy dla pasażerów podróżujących z Krakowa. W wyniku awarii 18 pociągów zostało odwołanych, a 15 zmieniło trasę. Problemy dotknęły m.in. pociągów relacji Kraków - Poznań, Kraków - Warszawa, Wrocław - Kraków, Kraków - Szczecin oraz międzynarodowego IC Chopin relacji Wiedeń - Warszawa.

Ruch pociągów z Krakowa został co prawda wznowiony około godziny 12.30, jednak jeszcze po południu około 20 procent połączeń miało wielogodzinne opóźnienia. Pociąg do Wrocławia miał opóźnienie 288 minut, do Gdyni - aż 390 minut opóźnienia, a z Krakowa do Warszawy - nawet 468 minut opóźnienia.

Sprawdź opóźnienia z Krakowa

Aktualne opóźnienia pociągów z Krakowa można sprawdzić na portalu infopasazer.intercity.pl. W wyszukiwarkę wpisz nazwę stacji kolejowej, która cię interesuje. W tabeli obok numerów pociągów i ich trasy pojawi się opóźnienie - jak na screenie poniżej.

Opóźnione pociągi z Krakowa. Przyczyna

Bezpośrednią przyczyną paraliżu na trasie z Krakowa była awaria słupa energetycznego firmy Tauron na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Sprowa - Starzyny. - Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej. Ruch pociągów został wstrzymany - informował Mirosław Siemieniec z PKP PLK w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Opóźnione pociągi z KrakowaOpóźnione pociągi z Krakowa infopasazer.intercity.pl

Więcej o: