"Fabienne" wędruje przez Polskę. Tysiące domów bez prądu, ponad 800 interwencji strażaków

Zerwane linie energetyczne, drogi i linie kolejowe zablokowane przez powalone drzewa. Od niedzieli ze względu na wichury i ulewy strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 800 razy.

W poniedziałek od północy do godziny 6. straż pożarna interweniowała prawie 600 razy. Tylko w województwie śląskim było ponad 250 interwencji. To efekt przejścia w nocy nad Polską niżu Fabienne, czyli głębokiego układu niskiego ciśnienia.

Jak poinformowało po godz. 7 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, 159,1 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu. Najwięcej w woj. małopolskim - 37,2 tys., lubelskim - 35,4 tys. oraz świętokrzyskim - 33,7 tys. 

W niedzielę strażacy wyjeżdżali 226 razy, najwięcej w województwie śląskim, podkarpackim i dolnośląskim - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik komendanta głównego państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak. W Rabce Zdroju ranna została jedna osoba.

Interwencje strażaków związane są przede wszystkim z usuwaniem połamanych konarów i powalonych drzew, które tarasują wiele dróg i torów kolejowych. W niektórych miejscowościach ze względu na duże opady deszczu strażacy wypompowują wodę z zalanych obiektów.

Wiatr i deszcz zapowiadany był przez synoptyków również w poniedziałek.

Dramatyczne chwile podczas lądowania przy silnym wietrze. Pilot w ostatniej chwili odszedł na drugi krąg

Więcej o:
Komentarze (5)
Tysiące domów pozbawionych prądu. Ponad 800 interwencji po przejściu niżu Fabienne
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 7 razy 3

  Jakie to szczęście, że nam nic nie grozi, żaden kataklizm, niż czy tajfun, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) i Ich Lewą Ręką Najwybitniejszym z Premierów Wielkiej Polski Okresu Powojennego Mateuszem Morawieckim!!! A czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • szuna12

  Oceniono 14 razy 2

  Bozia każe za głupotę pisowką krainę!

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  A pambuk jak zwykle spi choc to kraj "jego syna" 😅😍😇

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy -2

  a tonące kociątko ktoś uratował?!

 • bloodborne

  Oceniono 4 razy -4

  A to córka Wiśniewskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX