Wypadek pod Ostródą. Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką, dwie osoby nie żyją

Do tragicznego wypadku doszło rano w Tyrowie pod Ostródą. PKS przewożący dzieci do szkoły zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca autobusu i nauczycielka zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Tyrowo w województwie warmińsko-mazurskim. - Około godziny 7.30 dostaliśmy zgłoszenie, że doszło do zderzenia czołowego pojazdu ciężarowego i autobusu szkolnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym prawdopodobnie z nieustalonych przyczyn wjechał na przeciwległy pas ruchu - poinformował kom. Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zaznaczył również, że nawierzchnia była śliska, a wcześniej padał intensywny deszcz.

Siedmioro dzieci trafiło do szpitala, troje z nich z poważnymi obrażeniami, które jednak nie zagrażają życiu. 

Na miejscu zginęła nauczycielka oraz kierowca autobusu szkolnego. - Osoba prowadząca samochód ciężarowy została w ciężkim stanie przetransportowana do szpitala - dodał kom. Krzysztof Wasyńczuk.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów, zabezpieczamy ślady, wykonujemy dokumentację fotograficzną - powiedział kom. Krzysztof Wasyńczuk. Z tego względu droga jest zablokowana. Miejscowa policja zorganizowała objazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze około 2 godzin. 

Więcej o: