Duchowny nawiązał do filmu "Kler", ks. Lemańskiemu puściły nerwy. "Odwal się, klecho!"

Jezuita Dariusz Kowalczyk skomentował na Facebooku dyskusję o sytuacji polskiego Kościoła w związku z premierą filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Kowalczykowi odpowiedział ks. Wojciech Lemański, który kazał "odwalić się" jezuicie.

28 września do kin wejdzie wzbudzający spore kontrowersje film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Produkcja została nagrodzona na festiwalu filmowym w Gdyni, w mediach toczy się dyskusja na temat "Kleru" i pokazywanych w nim historii księży.

KLER - oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego

Dariusz Kowalczyk krytykuje film "Kler"

Jezuita Dariusz Kowalczyk, publicysta katolickich pism i dziekan Wydziału Teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, odniósł się do wywiadu, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej".

"Jan Paweł II cenił sobie lojalność, a nie kulturę krytycznej rozmowy. Skutki tej negatywnej selekcji były takie, że ludzie oddani, wierni o rzeczach niewygodnych informowali papieża selektywnie albo wcale mu o nich nie mówili" - stwierdził na łamach "GW" były duchowny, prof. dr. hab. Stanisław Obirek.

"Najświeższe raporty o kościelnej pedofilii, te amerykańskie, zwłaszcza prokuratora stanowego Pensylwanii, i australijski pokazują, że do największych zaniedbań doszło w czasie pontyfikatu Polaka" - powiedział z kolei Artur Nowak, publicysta.

Właśnie te słowa skrytykował jezuita Dariusz Kowalczyk.

"Mamy nowy etap. Do niedawna rodzime lewactwo ubolewało, że kościół katolicki ma twarz Rydzyka, a powinien mieć twarz Jana Pawła II. Ale teraz wraz z wejściem "Kleru" do kin lewactwo ogłosiło, że winnym pedofilii w kościele katolickim jest Jan Paweł II. Czyją w tej sytuacji twarz powinien mieć KK? Pieronka? Lemańskiego? Wiem! Michnika!" - skomentował.

Ks. Wojciech Lemański do ks. Kowalczyka: "Odwal się, klecho"

Na wpis Dariusza Kowalczyka zareagował ks. Wojciech Lemański, były proboszcz parafii w Jasienicy.

"Ulało się jezuicie, co to się uważa za bardziej katolickiego od papieża Franciszka, co ślepy jest na bezduszność Polaków wobec uchodźców, co głuchy jest na bluzgi prezesa, kłamstwa premiera i nocne tweety prezydenta" - napisał Lemański.

"Mam nadzieje, że twarz tego przedstawiciela polskiego kleru nikomu się dobrze nie kojarzy. Szukam jego zdrowej chrześcijańskiej reakcji po Tylawie, po Tarchominie, po Dominikanie, po Poznaniu, po Bochni, po Gdańsku... nie znajduję. On broni KK przed lewactwem. Dla niego duchowni z "Kleru" to koledzy po fachu, takich się nie rusza. A od bp. Pieronka i red. Michnika odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz" - dodał.

Komentarz ks. Lemańskiego skrytykował na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego.

"To przykre, że w Dzień Pański czyta się kolejne wyzwiska ks. Lemańskiego, tym razem pod adresem o. prof. Dariusza Kowalczyka, bądź co bądź dziekana Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu w Rzymie. Co jeszcze musi się stać, aby władze Archidiecezji Łódzkiej wreszcie zareagowały? - napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Więcej o:
Komentarze (650)
Duchowny nawiązał do filmu "Kler", ks. Lemańskiemu puściły nerwy. "Odwal się, klecho!"
Zaloguj się
 • tomasz0111

  Oceniono 239 razy 217

  Ks. Lemański nie rozumie, że mieszka w Polsce. Tutaj tych, którzy ujawnili przestępstwo nazywa się donosicielami, "interes narodowy" czy też "wolę suwerena" stawia ponad prawem, a pomoc ubogim i potrzebującym (w szczególności nie-katolikom) uważa za lewacką głupotę.

  A teraz dyżurni prawicowcy monitorujący fora GW mogą zacząć mnie opluwać. Będę zaszczycony mogąc dołączyć do zacnego grona.

 • filosem

  Oceniono 166 razy 144

  Isakowicz - Zaleski: "kolejne wyzwiska ks. Lemańskiego"?? Serio? Typowy przedstawiciel kleru. Plują, a ten będzie mówił , że deszcz pada. To nie ks. Lemański szerzy nienawiść i wyzywa. Lemański reaguje na przejawy nienawiści i obłudę w Kościele. Ale to się nie podoba. I tak, gdyby większość księży, duchownych była pokroju Lemańskiego czy Pieronka Kościół wyglądałby w Polsce inaczej. Lemański jest bezkompromisowy w swoim dążeniu do - nie wiem jak bez frazesów to nazwać - sprawiedliwości ...?

 • wujekdolf

  Oceniono 160 razy 98

  hyhyhy :) sukienkowcy mają pełne pory - owieczki dowiedzą się za dużo :)))

 • a_imie_moje

  Oceniono 104 razy 96

  Mój śp. Tata uczył mnie, żeby się nie tytułom czy stanowiskom, ale ludziom kłaniać.
  Widać ks. Isakowicz-Zaleski nie miał tak mądrego ojca, skoro dla niego stanowisko "bądź co bądź dziekana Wydz. Teologii Papieskiego Uniwers. w Rzymie" jest wystarczającą legitymacją do tego, by człowieka nie krytykować.
  Współczuję.

 • paastafarai

  Oceniono 153 razy 87

  Nie lubią kobiet, przynajmniej oficjalnie. Niektórzy lubią dzieci trochę za bardzo. Wielu z nich to geje, ale zioną do gejów nienawiścią. Nie lubia prawa chyba, że jest dla im przychylne - w każdym innym przypadku stawiają się ponad nim. Uwielbiają śmierć i rozkład wierząc, że dopiero jak człowiek zgnije to żyje. Nawołują do ubóstwa opływając w dostatki, odmawiają paciorki, nie odmawiają kasy i ziemi, nawet, jak nie jest ich. Oszukują, kręcą, handlują. Nienawidzą żydów mając żyda za nauczyciela i czcząc żydwskiego boga. Ubierają się w sukienki, wpiep.rzają w najintymniejsze sfery życia i zmieniają poglądy o 180 stopni raz paląc ludzi na stosie by za czas jakiś nazywać ich wielkimi. Jak coś się uda to przypisują sobie zasługi choćby od sprawy byli daleko jak Sobecka od seksapilu, jak coś spiep.rzą, to zawsze nie jest ich wina.
  Po jaką cholerę w XXI wieku szamani?!

  Ludu Polan powstań z kolan!

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.
  Juliusz Słowacki

 • baaag

  Oceniono 89 razy 53

  Jesli ktoś używa słowa "lewactwo" to wiem że ma ćwierć mózgu choćby był profesorem w Rzymie. Nie popieram odpowiedzi w stylu ks. Lemańskiego ale siłą chamów pokroju Kowalczyka jest ochronna sutanna i prymitywne argumenty. To że prof. Obirek ma świętą rację potwierdza przykłąd Delgollado o którego zaiste piekielnych wybrykach Wojtyłę informował sam Ratzinger którego przecież bardzo wysoko cenił. Odpowiadał że to kalumnie i ataki na KK tak że przestano te informacje przekazywać ale jedną z pierwszych decyzji Benedykta było umieszczenie tego wcielonego diabła w klasztorze czyli praktycznie w dożywotnim więzieniu. To Benedykt pierwszy zaczął poważną walkę ze zboczeńcami w KK. Rozumiem że ze strony JPII nie było tu złej woli a raczej brak znajomości realnego świata tym nie mniej dał dowód braku dostatecznej roztropności co przyniosło może i tysiące ofiar degeneratów w sutannach.

 • paastafarai

  Oceniono 104 razy 52

  a tak na prawdę kościół ma morde Rydzyka i Hosera Maczety
  Nierządnica babilońska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX