Szczecin. Niemiec zdawał na prawo jazdy. Jego zachowanie zaniepokoiło egzaminatora

To miał być zwykły egzamin na prawo jazdy kat. B. Egzaminatora ze szczecińskiego WORD-u zdziwiło jednak nietypowe zachowanie siedzącego za kierownicą 43-letniego obywatela Niemiec. Nie bez przyczyny - okazało się, że mężczyzna był pijany.

43-letni Niemiec chciał zdawać egzamin na prawo jazdy w szczecińskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Na początku wszystko szło po jego myśli - bezbłędnie wykonał na placu jazdę po łuku, a także inne manewry. Wraz z egzaminatorem wyjechał na ulice.

"Egzaminator zwrócił  jednak uwagę na dziwne zachowanie kierującego" - czytamy w komunikacie szczecińskiej policji. Policjanci wezwani przez egzaminatora zbadali Niemca alkomatem. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu.

Egzamin został przerwany, a obywatel Niemiec trafił do izby zatrzymań. Po tym, jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem po pijanemu.

Sąd wydał wyrok w trybie przyspieszonym - mężczyzna ma 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, musi również zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Dramatyczne chwile podczas lądowania przy silnym wietrze. Pilot w ostatniej chwili odszedł na drugi krąg

Więcej o: