Matka Tomasza Komendy opowiedziała o trudnych chwilach. "Zostawiłam nawet list pożegnalny"

Matka Tomasza Komendy wyznała, że w krytycznym momencie, gdy czekała na zakończenie sprawy syna, była blisko popełnienia samobójstwa. - Zostawiłam nawet list pożegnalny, ale syn znalazł mnie i uratował - powiedziała w programie "Uwaga".

Tomasz Komenda po odsiedzeniu kilkunastu lat więzienia wyszedł na wolność w marcu tego roku. Mężczyzna przebywał w więzieniu niesłusznie przez 18 lat, uniewinnił go Sąd Najwyższy. Obecnie planuje walczyć o 18 milionów odszkodowania za niesłuszne oskarżenie go o gwałt i zabójstwo młodej dziewczyny.

Rodzina, tak samo jak Tomasz Komenda, wciąż jeszcze przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. W rozmowie z reporterami programu "Uwaga!" TVN opowiedziała o tym matka Tomasza Komendy, Teresa.

Sprawa Tomasza Komendy. "Te łzy się jeszcze nie wylały"

- Cały czas wracają chwilę, gdy Tomek był w zakładzie karnym. Wtedy myślę o nim i płaczę. Jeszcze te łzy się nie wylały - mówiła, dodając przy tym, że chciałaby już zapomnieć o tych 18 latach, ale niestety, jeszcze nie potrafi.

Opowiadała również, że gdy syn był w więzieniu, zdarzało się, że na ulicy wytykano ich palcami, mówiono, że są "rodziną mordercy. Teraz, po uniewinnieniu Tomasza Komendy, takie sytuacje miały się zakończyć, a w ich miejsce pojawiły się gratulacje. - Obcy ludzie gratulują mi, że tyle wytrzymałam, ale uważam, że każda matka by wytrzymała - powiedziała. Podkreśliła przy tym, że "sama na pewno nie dałaby rady".

Teresa Komenda: Zostawiłam nawet list pożegnalny

Teresa Komenda wyjawiła też, że w krytycznych momentach było jej niezwykle ciężko. Wspomniała, że najpierw bliscy, rodzina, "wytłumaczyli jej, że zaglądanie do kieliszka to nie jest dobra droga". Później, jak dodała, była bliska odebrania sobie życia.

Byłam już w takim momencie, że chciałam otruć się tabletkami. Zostawiłam nawet list pożegnalny, ale syn, który wcześniej wrócił do domu, znalazł mnie i uratował

- powiedziała Teresa Komenda.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: