Dyskusja o filmie "Kler" w TVP Info. "W Kościele działa piąta kolumna szatana"

W sobotnim wydaniu programu "Salon Dziennikarski" dyskutowano m.in. na temat filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Goszczący w studiu ks. Henryk Zieliński, nawiązując do sytuacji w polskim Kościele stwierdził, że należy oczyścić instytucję z wpływów nieczystych sił.

28 września do kin wejdzie głośny film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Produkcja wzbudza spore zainteresowanie i kontrowersje, dotyczy bowiem księży i polskiego Kościoła. "Kler" otrzymał nagrodę publiczności podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film opowiada o losach trzech duchownych. "Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny (...). Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) (...) jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który (...) właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian" - czytamy w opisie dystrybutora.

Rozmowa o filmie "Kler" w TVP Info

Temat filmu został poruszony również w programie "Salon dziennikarski" w TVP Info prowadzonym przez Jacka Karnowskiego.

- Mamy ataki na państwo polskie, na rząd, wychodzące z różnych źródeł, w różnej formie, są też ataki, na tradycję, wspólnotę, tożsamość, na zupełne podstawy polskości. Czy takim atakiem nie jest głośny film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego? - zaczął Karnowski.

Dodał, że film "przedstawia stan kapłański, polskich księżych w groteskowej formie".

- Sami źli ludzie, intensyfikacja wszystkich grzechów, które występują w każdej społeczności ludzkiej, również wśród księży. Przedstawianie tego tylko z takiego punktu widzenia ma charakter propagandowy. Plakat promujący film przedstawia świnkę skarbonkę, w miejscu, gdzie się wrzuca monety, jest krzyż. Takie portretowanie, jakiego Goebbels by się nie powstydził

- stwierdził Karnowski.

Obecny w studiu ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", przyznał, że filmu jeszcze nie widział.

- Zadeklarowałem swój udział w pokazie prasowym tego filmu, mam nadzieję, że nikt mi nie zatrzaśnie drzwi przed nosem - powiedział. Duchowny odniósł się jednak szerzej do sytuacji Kościoła.

- To, co jest dla mnie bardzo bolesne, to jest to, że również w Kościele istnieje tzw. Piąta kolumna szatana, która, czy to grzesząc, czy to jawnie współpracując z wrogimi nam siłami, robi bardzo złą robotę. Jest potrzeba oczyszczenia Kościoła z wpływów szatana i z wpływów piątej kolumny

- powiedział duchowny.

Na co do kina we wrześniu? Smarzowski bierze kler pod lupę, a Johnny English wraca w wielkim stylu

Więcej o:
Komentarze (508)
Dyskusja o filmie "Kler" w TVP Info. "W Kościele działa piąta kolumna szatana"
Zaloguj się
 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 118 razy 98

  Sraty, pierdaty, jakie klechy złe, a jak przyjdzie co do czego, to polecą chrzcić dzieciaka, potem komunia, ślub kościelny bo trzeba się lansować w białej kiece i cyknąć pierdylion fotek, a na koniec przegrzeb klechą w roli głównej. Przy każdej z wymienionych okazji "co łaska". Można wierzyć w Boga bez wiary w faceta w czarnej kiecce. Można.

 • Łukasz Łukasz

  Oceniono 117 razy 89

  " Sami źli ludzie, intensyfikacja wszystkich grzechów, które występują w każdej społeczności ludzkiej, również wśród księży. Przedstawianie tego tylko z takiego punktu widzenia ma charakter propagandowy."

  To samo można powiedzieć o robieniu z uchodźców terrorystów, ale to jakoś kato-prawicy nie przeszkadza. Moralność Kalego.

 • fakduck

  Oceniono 103 razy 65

  ..."W Kościele działa piąta kolumna szatana"... widać (pedofilia) słychać (poparcie dla piSS) czuć... (zgniły oddech biskupów)

 • snowbird1

  Oceniono 100 razy 64

  Kto jest ta piata kolumna? Ksieza pedofile czy ci co ich demaskuja prosze ksiedza o uscislenie.

 • nietyp

  Oceniono 54 razy 48

  Czyli co? To szatan molestuje dzieci??? Bo dzieci twierdzą, że to byli księża...

 • Piotr Kawka

  Oceniono 50 razy 44

  boli was klechy prawda, prawda? nawet nieco przerysowana boli was!! i dobrze. przyjdzie czas, że was tak zaboli, że skończą się wasze rządy w tym kraju.

 • mmx064

  Oceniono 58 razy 38

  Wg. księdza należy usunąć tych, którzy demaskują zło panoszące się w kościele? Może coś pomyliłem, to kto jest zły? Ten co czyni zło czy ten który to demaskuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX