Ksiądz Jacek Stryczek nie jest już prezesem Szlachetnej Paczki. W piątek złożył rezygnację

Ksiądz Jacek Stryczek złożył w piątek rezygnację z funkcji prezesa Szlachetnej Paczki. Zrobił to po reportażu Onetu o tym, jak w jego firmie traktowani są pracownicy.

Ksiądz Jacek Stryczek złożył w piątek rezygnację na ręce zarządu Stowarzyszenia Wiosna. Nie jest już prezesem Stowarzyszenia Wiosna i akcji Szlachetna Paczka - jako pierwsza informowała o tym Wirtualna Polska.

Ksiądz Jacek Stryczek: Szlachetna Paczka jest najważniejsza

W piątek o rezygnacji poinformował sam ksiądz Stryczek.

SZLACHETNA PACZKA jest najważniejsza. Tworzyłem ją przez lata razem z Wami. Chciałbym, aby mogła się dalej rozwijać. Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA

- napisał na stronie Stowarzyszenia. Jak dodał, nie zgadza się ze stawianymi w reportażu Onetu zarzutami, a sam tekst uważa za "jednostronny". "Dzisiaj jednak wszyscy powinniśmy zrobić wszystko dla SZLACHETNEJ PACZKI" - zakończył duchowny.

Szlachetna Paczka. Burza po publikacji tekstu

Ksiądz Stryczek rezygnację złożył po reportażu Onetu, który ukazał się dzień wcześniej. Dziennikarz Janusz Schwertner dotarł do ponad 20 osób - byłych pracowników Stowarzyszenia Wiosna, według których w organizacji dochodziło do przypadków mobbingu, panowała tam nerwowa atmosfera, a lider - ks. Jacek Stryczek - miał pozwalać sobie na niestosowne uwagi skierowane do pracowników. Niektórzy twierdzą, że przez pracę w "Wiośnie" muszą też leczyć się psychiatrycznie.

Ksiądz Stryczek - rezygnacja. Rozpatrzy ją walne zgromadzenie

Rezygnacja ks. Stryczka ma zostać rozpatrzona przez walne zgromadzenie Stowarzyszenia Wiosna, które zbierze się 3 października w Krakowie.

Wcześniej duchowny odpierał zarzuty, nazywając je "absurdalnymi", a głos w sprawie zabrali m.in. ksiądz Kazimierz Sowa i Jurek Owsiak. Stryczkiem zainteresowała się też prokuratura.

W niedzielę stolica Francji wyglądała inaczej niż zwykle. Tłumy pieszych zamiast korków

Więcej o:
Komentarze (77)
Ksiądz Jacek Stryczek nie jest już prezesem Szlachetnej Paczki. W piątek złożył rezygnację
Zaloguj się
 • jego_eminencja

  Oceniono 48 razy 34

  Matka Teresa tez miala bardzo trudny charakter, tredowatym nie dawala leków znieczulajacych twierdzac ze Jezus cierpial i ze to jest wielkim darem i dlageo nie wolno podawac przeciwbólowych leków. Po jej smierci okazalo sie ze miala kilkanascie milionów dolarów, byla pieszczochem mediów i celebrytów. Umiala zbierac pieniadze, do podwladnych byla bezwzgledna, nie miala litosci. Takie osoby jak Stryczek powinny realizowac sie w biznesie.

 • jego_eminencja

  Oceniono 26 razy 20

  Stryczek zeby osiagnac sukces musial byc szarlatanem, przekonywac ludzi, stosowac szantaz emocjonalny, wyciskac wolontariuszy jak cytryne i caly czas wmawiac im ze sa do niczego, ze leniwi. Mozliwe tez ze gdy Stryczek stal sie celebryta to odbila mu sodówka

 • fajny_zajety

  Oceniono 21 razy 11

  Zarządzanie fundacją to bardzo stresujące zajęcie. Nie dziwię się ,ze jest tam mobbing. Najważniejszą rzeczą jest urwanie jak największego procenta zebranej kasy dla siebie i nie danie się złapać. Trzeba więc zastosować dużo sztuczek bo duże fundacje muszą się rozliczać publicznie. Zbierając miliony nawet wyprowadzenie 10 % daje spory zysk. Trzeba więc jak najwięcej wrzucić w konto o nazwie administracja, ale nie można dać zbyt duzych pensji bo ktoś się połapie. Trzeba wiec otworzyć konto usługi obce i tam wrzucić jak największą kwotę. Usługi obce to najczęściej usługi doradcze które się zleca do jakiejś swojej spółki...wymaga to jednak duzej odporności psychicznej

 • krzywelustro

  Oceniono 26 razy 10

  Ksiądz prezes nie jest już księdzem prezesem.
  Pora na ojca dyrektora.

 • Glitch __

  Oceniono 9 razy 9

  ksiądz nie powinien zakładać organizacji charytatywnych. wystarczyłoby żeby jego organizacja nie brała pieniędzy państwowych. państwo mogło by przeznaczyć te pieniądze na cele socjalne

 • anonim_ka

  Oceniono 23 razy 9

  No panie ksiądz od paczek , ucieczką z podkulonym ogonem jakoś nie przekonałeś mnie o swoich czystych intencjach i szczerych działaniach dla dobra potrzebujących ku chwale Boga.

 • nick.jagger

  Oceniono 8 razy 8

  Zawsze mnie odrzucał ten niedogolony księżowski celebryta.

 • plobywatel

  Oceniono 22 razy 6

  No to tylko zostało zrzec się sutanny. No chyba że to było w imieniu Pana. A to przepraszam ;)

 • emescan

  Oceniono 6 razy 4

  Rezygnacja to za mało. Nazwisko zobowiazuje go do większego czynu. Nie wahaj sie ojcze. Alleluja i do przodu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX