Pogoda. Powrót zimy - w górach śnieg i mróz. IMGW wydało ostrzeżenia przed wiatrem

Załamanie pogody już w najbliższy weekend. Prognozy mówią o znacznym ochłodzeniu, opadach deszczu, a nawet śniegu. IMiGW wydało też ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla zachodniej Polski.

Pogoda w najbliższych dniach mocno się zmieni. Po słonecznych dniach czeka nas prawdziwa jesień, a gdzieniegdzie nawet zima.

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, spore ochłodzenie szykuje się na weekend - będzie zimniej średnio o 10-12 stopni Celsjusza.

Pogoda w weekend. Będzie padać i wiać

Okresami będzie padać - w górach także deszcz ze śniegiem i śnieg. Wieczorem w piątek i w nocy z piątku na niedziele przewidywane są także gwałtowne burze.

Może być też... mróz, przynajmniej w górach. Tomasz Wasilewski z TVN24 pisze, że "na Kasprowym Wierchu temperatura obniży się do MINUS 7°C".

Uwaga na silny wiatr. IMiGW wydaje ostrzeżenia

IMiGW ostrzega także przed silnym wiatrem - alerty pierwszego stopnia zostały wydane dla zachodniej części kraju - województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Ostrzeżenia IMiGW przed silnym wiatremOstrzeżenia IMiGW przed silnym wiatrem IMiGW

W sobotę na zachodzie i północy kraju wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h, w Tatrach nawet do 100 km/h.

Załamanie pogody. Wszystko przez front znad Norwegii

Zmianę pogody przyniesie front związany z niżem znad południowej Norwegii. W piątek po południu dotrze na zachód Polski, w nocy będzie zmierzał na wschód.

W niedzielę deszcze na południowym zachodzie i na Pomorzu. W nocy z niedzieli na poniedziałek dość intensywne opady deszczu przewidywane są na terenie całego kraju. Intensywne opady na zachodzie i w centrum.

Pogoda w poniedziałek. Będzie jeszcze zimniej. Śnieg w górach

W poniedziałek będzie jeszcze zimniej. Miejscami przelotne opady deszczu, a w górach śnieg. W całym kraju silny i porywisty wiatr, w porywach nawet do 100 km/h.

Donald Trump nie odróżnia pogody od klimatu. Na czym polega różnica?

Więcej o: