Prokuratura zainteresowała się ks. Jackiem Stryczkiem. Sprawdza doniesienia o mobbingu

Prokuratura sprawdzi, czy twórca Szlachetnej Paczki, ksiądz Jacek Stryczek stosował mobbing wobec współpracowników.

Oskarżenia wobec Jacka Stryczka, twórcy Szlachetnej Paczki, wysuwają jego byli współpracownicy. Ich historie opisał w czwartek Onet. Jest mowa m.in. o psychicznym znęcaniu i zastraszaniu pracowników w stowarzyszeniu "Wiosna". Rozmówcy Onetu mówią, że muszą korzystać z terapii po pracy z księdzem Stryczkiem. 

Teraz prokuratura sprawdzi te doniesienia i zdecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie mobbingu - dowiedział się reporter Radia Zet, Przemysław Taranek. Sprawę wyjaśnia też krakowska kuria.

Ksiądz Jacek Stryczek wydał oświadczenie

Szef Szlachetnej Paczki zaprzecza zarzutom, wydał oświadczenie w formie wideo. - Nie krzyczę na co dzień (...). Przyjmuję, że są osoby, które u nas pracowały i źle im się pracowało. (...) Prawdą jest, że jestem wymagającym szefem, prawdą jest, że pracuję na najwyższym poziomie - stwierdził ksiądz Jacek Stryczek. - Jest mi przykro, że ktoś utożsamia mnie ze swoim nieszczęściem i problemem - dodał. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (59)
Prokuratura sprawdza szefa Szlachetnej Paczki ks. Jacka Stryczka
Zaloguj się
 • mederith

  Oceniono 28 razy 22

  Takich ksiezy Stryczkow jest w Polsce jak psow. Bedziecie sie zadawali z takim, lub innym cwanym klecha Stryczkiem, to skonczycie na odziale psychiatrii, poniewaz rozmowcy Onetu mowia, ze musza korzystac z terapii po pracy z ksiedzem Stryczkiem.
  Wiadomo przeca nie od dzis, ze ksiadz Stryczek nie pojdzie na "stryczek", ale zostanie przeniesiony do innej parafii...to juz sie wybierze w Kurii i sluch po nim zaginie, aby tam ksiadz Stryczek mogl dalej prowadzic swoje dzielo NA CHWAŁE PANA NASZEGO JEDYNEGO.

 • usera

  Oceniono 17 razy 13

  Marek Elznerowicz z Generali zwolnił matkę trojga dzieci, gdy najbardziej potrzebowała wsparcia - u najmłodszego uaktywniła się schizofrenia odziedziczona po ojcu i jego rodzinie. Jej zwolnienie poprzedził mobbingiem. Dlaczego o tym piszę? Bo co roku chodził na pielgrzymki do Częstochowy, działał w ruchu oazowym... Chory człowiek. Od tego czasu kilka razy zmieniał pracę. Uważajcie! Nie dajcie się nabrać!

 • emescan

  Oceniono 24 razy 10

  Normalny człowiek na księdza nie idzie, wiec po co takie zdziwienie??

 • ami_lii

  Oceniono 21 razy 9

  Naprawdę jestem w ciężkim szoku po przeczytaniu reportażu Onetu - i usłyszeniu komentarza dziennikarza we wczorajszych wiadomościach że ksiądz Stryczek wysyłał jemu i całej redakcji Onetu groźby i smsy że ich zniszczy. To był jeden z bardzo niewielu duchownych w tym kraju których szanowałam i podziwiałam. Słyszałam o tym że psychopaci są ponoć fenomenalnymi aktorami ale aż do takiego stopnia?

 • Livia Kowalska

  Oceniono 8 razy 6

  Jestem wymagającym szefem, pracuje na najwyższym poziomie, więc drę ryja na współpracowników, od czasu do czasu lubię zmieszać ich z błotem, żeby wiedzieli kto tu rządzi? Litości, czasy buractwa odchodzą. Nie ma żadnego usprawiedliwienia na gnojenie współpracowników. Żadnego.

 • delphine85

  Oceniono 14 razy 6

  niczego innego się po tym księdzu nie spodziewałam, zwłaszcza można było wieeele wywnioskować z jego wcześniejszych filmików i wywiadów. To jest ktoś kto być może jest psychopatą, kto na pewno nie powinien pracować z ludźmi i ktoś kto koncertowo manipuluje tłumem.

  Mam nadzieję, że jeśli szlachetną paczkę przejmie ktoś inny to że przestanie być to w końcu akcja której szef może sobie radośnie poniżać biednych.

 • 11krzych

  Oceniono 15 razy 5

  Paczka mu w dupę.

 • drugiepietro

  Oceniono 18 razy 4

  Mam nadzieję, że celem tego zainteresowania ze strony prokuratury nie jest zamysł uciszenia skarżących się. Dla wielu ludzi wezwanie do stawienia się przez prokuratorem choćby w charakterze świadka jest wydarzeniem mrożącym krew w żyłach. Jeśli doliczyć do tego składane przez przełożonego obietnice represji ze strony wiadomych czynników, to można się spodziewać, że wielu prześladowanych straci głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX