Nie żyje Krystyna Grzybowska. Prezydent Duda pożegnał dziennikarkę. "Niezłomna patriotka"

Zmarła Krystyna Grzybowska. "Świetna dziennikarka, ale przede wszystkim niezłomna patriotka, oddana w każdym calu sprawie niepodległej, wolnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski" - wspominał ją Andrzej Duda. Miała 77 lat.

Nie żyje Krystyna Grzybowska. Dziennikarka miała 77 lat. O śmierci publicystki poinformowała jej córka - Aleksandra Rybińska.

Nie żyje Krystyna Grzybowska. Andrzej Duda wspomina dziennikarkę

"Odeszła Pani Redaktor Krystyna Grzybowska - świetna dziennikarka, ale przede wszystkim niezłomna patriotka, oddana w każdym calu sprawie niepodległej, wolnej, suwerennej i sprawiedliwej Polski. Cześć Jej pamięci! RiP" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Kim była Krystyna Grzybowska?

Krystyna Grzybowska urodziła się w 1940 roku w Wilnie. Podczas stanu wojennego nie przeszła pozytywnej weryfikacji przeprowadzanej przez władze i wyemigrowała do Niemiec. W latach 90. pracowała jako korespondentka "Rzeczypospolitej" w Bonn.

Gdy wróciła do Polski, była publicystką m.in. "Gazety Polskiej", portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci". Zajmowała się polityką zagraniczną Polski, stosunkami polsko-niemieckimi i Unią Europejską.

 

Zmarła Krystyna Grzybowska. Była żoną Macieja Rybińskiego

Grzybowska była wdową po dziennikarzu Macieju Rybińskim. Wspólnie z córką Aleksandrą Rybińską zajmowała się Fundacją Macieja Rybińskiego, która przyznaje nagrody "Złotej Ryby" dla autorów felietonów.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o: