Sprawa ks. Jacka Stryczka i Szlachetnej Paczki. Jurek Owsiak proponuje specjalne spotkanie

Jerzy Owsiak, szef WOŚP, zabrał głos w sprawie ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia "Wiosna". Owsiak apeluje, by - po ujawnieniu szokujących informacji na temat twórcy Szlachetnej Paczki - zorganizować spotkanie na szczycie wszystkich największych organizacji pozarządowych.

Wciąż sporo dzieje się wokół osoby ks. Jacka Stryczka, szefa Stowarzyszenia "Wiosna", organizującego m.in. akcję "Szlachetna Paczka". Portal Onet.pl opisał w czwartek relacje byłych współpracowników księdza Stryczka, którzy mówili o warunkach pracy w "Wiośnie". Wskazywali m.in. na mobbing ze strony ks. Stryczka.

Po tej publikacji twórca Szlachetnej Paczki oddał się do dyspozycji stowarzyszenia "Wiosna". Z kolei partia Razem zapowiedziała zgłoszenie duchownego do prokuratury.

Owsiak o sprawie ks. Stryczka: O nas też były różne rewelacje

Sprawę skomentował na Facebooku także Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już na samym początku wpisu Owsiak apeluje:

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to - że należy poczekać. My też mieliśmy różne medialne "rewelacje" dotyczące naszych działań. Też jeżyły wielu ludziom włos na głowie i powodowały, że serce biło mocniej. To nie jest takie hop siup, co spływa i nie wzbudza żadnych emocji.

Dalej Owsiak wspomina, że przecież Szlachetna Paczka powstawała także przy WOŚP, a w przedsięwzięcie angażowali się pracownicy jego fundacji. Jurek Owsiak zaproponował zorganizowanie spotkania przedstawicieli takich organizacji, by omówić to, jak funkcjonują.

Owsiak zaprasza Lux Vertitatis o. Rydzyka

- Może Onet w tym momencie, kiedy znowu będziemy w wielu dyskusjach poruszać niezwykle ważny temat działania organizacji pozarządowych – ich roli, zakresu, a na końcu wiarygodności – powinien zorganizować spotkanie na szczycie - pisze Owsiak i dodaje, w kontekście sprawy ks. Stryczka, że wtedy wszyscy mogliby porozmawiać o pieniądzach, które trafiają do organizacji pozarządowych, jak są rozdysponowywane, a także kto jest w nich zatrudniony.

Proponowałbym, abyśmy spotkali się na takim publicznym forum z takimi fundacjami, jak Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, Fundacja Caritas, Stowarzyszenie „Wiosna” organizujące Szlachetną Paczkę, Fundacja „Mimo Wszystko” Anny Dymnej, PAH Janki Ochojskiej, a także nowa, ale niezwykle zasobna w środki publiczne Fundacja Narodowa

- apeluje Owsiak i deklaruje, że WOŚP jest "gotowe stawić się w każdej chwili".

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (184)
Sprawa ks. Jacka Stryczka i "Szlachetna Paczka". Jurek Owsiak zabiera głos
Zaloguj się
 • madera123

  Oceniono 34 razy 20

  Mądrze gada,ale już widzę tę publiczną spowiedź o pieniądzach Caritasu,Narodowej czy Rydzyka.
  Ha!Ha!Ha!

 • vidi12

  Oceniono 55 razy 15

  Po kilku wypowiedziach tego bufona Stryczka wiedziałem kto zacz... a wyście ku rwa nie wiedzieli ??? Nie chcieliście wiedzieć !!!

 • cassius-clay

  Oceniono 34 razy 14

  Z całym szacunkiem dla Owsiaka: zdecydowanie wolałbym, żeby w Polsce przestrzegano praw pracowników i zwyczajnie szanowano zwykłych ludzi, a nie żeby gwiazdy eventów charytatywnych z TVNu i Wyborczej spotykały się "na szczycie".

 • bystry_bronek

  Oceniono 13 razy 9

  "Im bardziej łamiemy prawo, tym kategoryczniej musimy się domagać jego przestrzegania przez naszych przeciwników"
  W. Lenin
  ...W tej przepychance prawdopodobnie jedni są drugich warci.
  Taki folklor..

 • a_figa

  Oceniono 27 razy 9

  Już to widzę, jak Rydzyk opowiada na forum publicum o obrotach kasą w fundacji.....

 • wiesscar

  Oceniono 26 razy 8

  Caritas - czy aby papiez Franciszek nie nakazal korytarzy humanitarnych i Caritas to chce realizowac?

 • grey-sky

  Oceniono 11 razy 7

  Ten ksiądz od zawsze miał dość osobliwe poglądy i jasno je wypowiadał. Kto chciał ten rozumiał, że to nie jest jakiś anioł. Poczytajcie stare wywiady.
  Sama akcja nie jest zła, tylko jak zawsze jeśli w coś jest zaangażowany przedstawiciel KK to trzeba być baaardzo ostrożnym. Wśród kleru wielu jest niestety ludzi zwyczajnie złych.

 • Ada Par

  Oceniono 14 razy 6

  Sorry Jurek.. Jakoś bardzo wątpię żeby spotkanie z Caritasem czy Lux Veritas cokolwiek dało.
  To są nieprzejrzyste kościelne biznesy, w których chodzi o dojenie naiwnych, a nie o prawdziwą działalność charytatywną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX