Kominiarz spod Olsztyna planował zamach, zbierał materiały wybuchowe. Usłyszał wyrok

Kominiarz spod Olsztyna planował zamach na organa władzy. Wojciech K. został skazany na ponad 4 lata więzienia. Na jego posesji znaleziono m.in. broń, amunicję i 5 kg materiałów wybuchowych.

Wojciech K., kominiarz ze wsi pod Olsztynem, został skazany na łącznie 4 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w czerwcu 2016 roku - donosi "Gazeta Olsztyńska". 20 września zapadł wyrok w jego sprawie.

Na posesji Wojciecha K. znaleziono 5 kilogramów materiałów wybuchowych, a według prokuratury mężczyzna miał w latach 2014-2017 podejmować "przygotowania do zamachu na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej". Odkryto też 24 tys. sztuk amunicji.

Od 2016 roku ABW zabezpieczała co jakiś czas broń, substancje chemiczne, które mogły posłużyć Wojciechowi K. do zorganizowania zamachu. W jego miejscu zamieszkania znaleziono też ulotki nawołujące do "wypowiedzenia posłuszeństwa" władzy. Co więcej, K. był w przeszłości żołnierzem zawodowym.

Mężczyzna był związany z Obozem Narodowo Radykalnym, często też komentował poczynania polityków, a w jego wpisach znaleźć było można także hasła antysemickie czy rasistowskie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: