Pogoda w piątek. Lato w pełni, upał nawet do 30 stopni. Na zachodzie popada i zagrzmi

Pogoda w piątek będzie zróżnicowana: choć będzie ciepło, a wręcz upalnie, to na zachodzie Polski wystąpią już burze. Do kraju wróci też dawno niewidziany deszcz.

Pogoda w piątek 21 września zapowiada się na wręcz upalną, typowo letnią. Najcieplej będzie na zachodzie i północy kraju: do 30 stopni Celsjusza będzie w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, a 29 st. C w okolicach Szczecina czy Leszna.

Termometry wskażą 28 stopni z kolei w Gdańsku, Wrocławiu czy Kaliszu. W centralnej Polsce będzie odrobinę chłodniej: po 27 st. w Płocku, Łodzi i Warszawie. Podobne temperatury, między 27 a 25 stopni wystapią w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim i na południu. Według prognoz pogody najchłodniej w piątek będzie na południowym-wschodzie, np. w Ustrzykach Dolnych, gdzie termometry wskażą 23 stopnie.

Pogoda w piątek. Deszcz i burze na zachodzie

Mimo iście letniej aury i temperatur, pogoda da się we znaki mieszkańcom zachodniej Polski. Po południu na prawie całym Pomorzu, a także na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu, a także burze. Jak wskazuje TVN Meteo, lokalnie może wystąpić też grad.

Z kolei IMGW dla kilku województw wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Objęły one województwa: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie.

Więcej o pogodzie na pogoda.gazeta.pl.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: