Rowerzysta uderzył w Chorzowie 68-latka za to, że nie zszedł z chodnika. Policja prosi o pomoc

Chorzowska policja szuka sprawcy pobicia 68-latka z tego miasta. Sprawca uderzył mężczyznę za to, że ten nie zszedł z chodnika, gdy ten jechał na rowerze.

Do całej sytuacji doszło 19 lipca w Chorzowie pod wiaduktem kolejowym przy ul. Inwalidzkiej i Armii Krajowej, ale policja wciąż poszukuje sprawcy. Funkcjonariusze z Chorzowa udostępnili zdjęcie sprawcy, który uderzył pięścią w twarz 68-letniego mieszkańca miasta.

Policjanci proszą o pomoc w zidentyfikowaniu napastnika. Jak opisują funkcjonariusze w rozmowie z TVP Info, mężczyzna jechał wówczas na rowerze i zażądał, by pieszy ustąpił mu miejsca.

Gdy 68-latek odpowiedział mu, że chodnik jest przeznaczony dla pieszych, został uderzony w twarz. Obrażenia mężczyzny nie były ciężkie, ale potrzebował pomocy pogotowia.

Tak policja opisuje agresywnego rowerzystę:

mężczyzna w wieku około 20-30, średniej budowy ciała, włosy krótkie , ubrany w ciemną bluzę z kapturem, spodnie krótkie do kolan jeansowe, na dłoniach rękawiczki bez palców, poruszający się na rowerze typu górskiego, rama w kolorze czarno białym.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt z asp. sztab. Grzegorz Dybich KPI Chorzów telefonicznie pod numerem 798030086 lub mailowo: grzegorz.dybich@chorzow.ka.policja.gov.pl.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: