Złapali podpalaczy opon pod wiaduktem na S1. W karambolu 21 samochodów zginęła jedna osoba

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat, którzy są podejrzewani o podpalenie opon pod wiaduktem przy trasie S1 w Jaworznie. Kłęby czarnego dymu unoszące się nad drogą mogły być przyczyną niedzielnego karambolu, w którym zginął jeden z kierowców.

W niedzielę około godz. 22.00 policjanci z Jaworzna otrzymali zgłoszenie o karambolu, do którego doszło na drodze ekspresowej S1. W zderzeniu 21 samochodów rannych zostało 19 osób. Niestety jeden z poszkodowanych, 36-letni kierowca z Tomaszowa Mazowieckiego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wstępne ustalenia śledczych wykazały, iż do karambolu doszło najprawdopodobniej w wyniku utraty widoczności przez kierowców, spowodowanej unoszącym się nad drogą dymem z palących się pod wiaduktem opon.

Praca operacyjna policjantów kryminalnych doprowadziła do dwóch mieszkańców Sosnowca, który podejrzewani są o podpalenie opon. Obaj zostali zatrzymani w Sosnowcu. Byli zaskoczeni niespodziewaną wizytą mundurowych.

Wszystko wskazuje na to, że do pożaru opon doszło z ludzkiej bezmyślności i braku zdrowego rozsądku. Jak ustalili policjanci, 24- i 34-latek w niedzielę wieczorem spotkali się w okolicy wiaduktu, gdzie "opalali" miedziane kable. Wracając do domu, jeden z nich polał benzyną, a następnie podpalił opony znajdujące się bezpośrednio pod trasą S1, po czym poszli do domu.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj, po przesłuchaniu, prokurator najprawdopodobniej postawi mężczyznom zarzuty. Mogą odpowiadać nawet za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, którego skutkiem jest śmierć człowieka, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (65)
Jaworzno: złapali podpalaczy opon na S1. W karambolu zginęła jedna osoba
Zaloguj się
 • kinio101

  Oceniono 14 razy 12

  To dobra wiadomość. Teraz czas na sąd. Obstawiam wyrok: 6 miesięcy w zawieszeniu i 500 PLN grzywny.

 • jottsp

  Oceniono 46 razy 10

  a kiedy zlapia tych ktorzy te opony skadowali pod wiaduktem i tych ktorzy tego nie zauwazyli przez tygodnie ?

 • von-koza

  Oceniono 7 razy 7

  no i jeszcze to: opalali kable miedziane.
  - znaczy to normalni złodzieje przewodów elektrycznych złapani przypadkiem w trakcie przygotowywania towaru do sprzedaży w skupie złomu. Dodatkowe kilka lat powinni dostać i za to - bo poza szkodami materialnymi jest to znów narażenie zdrowia i życia innych ludzi w związku z brakiem tych przewodów tam gdzie powinny być.

 • antekpociecha

  Oceniono 29 razy 7

  Oczywiście kable też ukradli....

 • johnylenony

  Oceniono 6 razy 6

  a za opalanie kabli, i wpuszczanie plastyku do atmosfery to nic się nie dzieje :)

 • igor_terleg

  Oceniono 7 razy 5

  Sprowadzenie katastrofy a nie niebezpieczeństwa, panie redakcyjny niedoprawnik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX