Załamanie pogody w weekend. Zagrzmi, popada i będzie sporo chłodniej [PROGNOZA]

Na najbliższy weekend przewidywane jest załamanie pogody. W piątek jeszcze lato - nawet do 29 stopni, ale w sobotę czeka nas deszcz, będzie dużo chłodniej i miejscami można spodziewać się burz.

W weekend czeka nas prawdziwe załamanie pogody. Jeszcze w piątek będzie ciepło - nawet 29 stopni Celsjusza. Jednak już w sobotę pogoda bardzo się zmieni.

Musimy przygotować się na ochłodzenie, intensywne opady deszczu i burze - ostrzega TVN Meteo.

Pogoda w weekend. Ochłodzenie o ponad 10 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, że już w piątek będą pierwsze sygnały pogorszenia pogody - silniejszy wiatr, a wieczorem ochłodzenie. Możliwe też burze.

Ale to w sobotę zawita do nas prawdziwa jesień. "Temperatura powietrza wyniesie od 14°C do 18°C, co w porównaniu do pogody czwartkowej oznacza ochłodzenie o ponad 10°C!" - pisze IMiGW.

Pogoda w sobotę. Deszcze i burze

Temperatura w sobotę wahać się będzie od 16 stopni na Suwalszczyźnie do 20 na Dolnym Śląsku. Będzie padać - na północy kraju możliwe burze. Do tego dość silny wiatr, z prędkością dochodzącą do 80 km/h.

Pogoda w niedzielę. Chłodno i deszczowo

Podobnie będzie w niedzielę. Dobrej pogody mogą spodziewać się tylko mieszkańcy wschodniej części kraju, poza tym przelotne deszcze. Temperatura od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni na Podkarpaciu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, z prędkością do ok. 60 km/h.

Pogoda w tygodniu. Dalej będzie chłodno

Po weekendzie pogoda nie poprawi się. Jak podaje IMiGW, w poniedziałek i wtorek dalej będzie deszczowo. Temperatury od 12 do 16 stopni. "Powrotu lata nie widać" - czytamy.

Perseidy, całkowite zaćmienie księżyca i niezwykłe zbliżenia planet. Te zjawiska czekają nas w drugiej połowie 2018 roku

Więcej o:
Komentarze (7)
Załamanie pogody w weekend. Zagrzmi, popada i będzie sporo chłodniej [PROGNOZA]
Zaloguj się
 • nieprawomyslny

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli tak jak w naszym "umiarkowanym" klimacie bywa - nastąpi przestawienie wajchy i w jedna dobę temp się zmieni o niemal 50%

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 1

  a co z grzybami, będą ?

 • mr.creosote

  Oceniono 2 razy 0

  A niech leje! Ja i tak siedzę w domu i uczę się do poprawki :p

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX