Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy dziś sklepy są otwarte?

Czy 23 września wypada niedziela handlowa czy niedziela bez handlu? Czy sklepy spożywcze, odzieżowe i budowlane będą otwarte?

Z kalendarza niedziel handlowych na wrzesień 2018 wynika, że 23 września to nie jest niedziela handlowa. To oznacza, że duże sklepy i supermarkety będą zamknięte.

Jakie sklepy będą czynne 23 września? Jeżeli dzisiaj czegoś nam zabraknie, możemy wybrać się np. na zakupy do osiedlowego sklepu np. Żabka lub na stację benzynową. Otwarte są też sklepy Biedronka na niektórych dworcach. 

Niedziele handlowe – wrzesień 2018. Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Z treści ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że niedziele handlowe wypadają w tym roku dwa razy w miesiącu. Z zasady są to pierwsza i ostatnia niedziela, a więc w przypadku tego miesiąca 2 września oraz 30 września. Na kolejną niedzielę handlową poczekamy więc jeszcze tydzień. Niedziela handlowa wypada także w kolejnym tygodniu, czyli 7 października.

Zasada o dwóch niedzielach handlowych w miesiącu nie działa w te miesiące, w czasie których wypadają ważne święta – np. Wielkanoc albo Boże Narodzenie. Przykładem może być grudzień 2018, w którym będą aż cztery niedziele handlowe.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (50)
Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy dziś sklepy są otwarte?
Zaloguj się
 • nitro2012

  Oceniono 9 razy 3

  a u mnie otwarte, ale cóż żyję w kraju cywilizowanym
  a nie katolickim grajdołku

 • kann2

  Oceniono 13 razy 3

  Ojej. Już myślałem, że red. UZ zachorzał(a), albo co innego niedobrego jej/mu się przytrafiło. Zawsze w sobotę były trzy artykuły, a wczoraj tylko jeden. Ale dziś jest! W niedzielny poranek. Niezawodny(a).

 • normalny1977

  Oceniono 13 razy 3

  Czy wy GW ktoś wam płaci za te artykuły. Zawsze mog€ przeczytać kiedy są skepy zamknięte lub otwarte. O strajkach nauczycieli nic nie piszą jak na złość.

 • Michał Pociecha

  Oceniono 11 razy 3

  Czyli to nie jest jeden news tylko kilka. W sobotę na głównej był inny tekst :)

 • dzidka17

  Oceniono 8 razy 2

  najbardziej zdumiewa fakt,że w kwietniu, miesiącu ze świetami wielkanocnymi są 4 niedziele bez handlu i będziemy kupowac padlinę w poniedziałki .
  W hypermarketach w poniedziałki są prawie wszystkie kwiaty doniczkowe do wyrzucenia, (zwiędłe,wyschnięte) ale w cenie świezych. Niektóre ekspedientki narzekaja,że spadły Im zarobki w związku z wolnymi niedzielami.

 • polak66maly

  Oceniono 4 razy 2

  ta, wszystkie otwarte. Zapraszamy.

 • drozd215a

  Oceniono 14 razy 2

  Dzisiejszy "artykuł" sponsoruje Castorama.

 • atmt

  0

  Jakby nie patrzeć to dziś jest poniedziałek wy imbecyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX