Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy dziś sklepy są otwarte?

Czy 23 września wypada niedziela handlowa czy niedziela bez handlu? Czy sklepy spożywcze, odzieżowe i budowlane będą otwarte?

Z kalendarza niedziel handlowych na wrzesień 2018 wynika, że 23 września to nie jest niedziela handlowa. To oznacza, że duże sklepy i supermarkety będą zamknięte.

Jakie sklepy będą czynne 23 września? Jeżeli dzisiaj czegoś nam zabraknie, możemy wybrać się np. na zakupy do osiedlowego sklepu np. Żabka lub na stację benzynową. Otwarte są też sklepy Biedronka na niektórych dworcach. 

Niedziele handlowe – wrzesień 2018. Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

Z treści ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wynika, że niedziele handlowe wypadają w tym roku dwa razy w miesiącu. Z zasady są to pierwsza i ostatnia niedziela, a więc w przypadku tego miesiąca 2 września oraz 30 września. Na kolejną niedzielę handlową poczekamy więc jeszcze tydzień. Niedziela handlowa wypada także w kolejnym tygodniu, czyli 7 października.

Zasada o dwóch niedzielach handlowych w miesiącu nie działa w te miesiące, w czasie których wypadają ważne święta – np. Wielkanoc albo Boże Narodzenie. Przykładem może być grudzień 2018, w którym będą aż cztery niedziele handlowe.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: