Zakopianka. Będzie nowy odcinek Nowy Targ-Rdzawka. "Odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL"

Zakopianka na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu zostanie zmodernizowana. Powstanie tu ponad 16 km dwujezdniowej drogi. Jej otwarcie przewidziano na październik 2023 r.

Zakopianka, czyli droga krajowa nr 47, na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu będzie miała nową dwujezdniową drogę. W środę podpisano umowę.

Zakopianka okryta jest niesławą z powodu zatorów, które często uniemożliwiają ruch samochodów, zwłaszcza w okresie świąteczno-sylwestrowym, ferii czy wakacji.

Zakopianka. Będzie nowy odcinek Nowy Targ-Rdzawka

"Jest umowa na budowę dwujezdniowej Zakopianki do Nowego Targu!" - napisało na Twitterze ministerstwo infrastruktury. "Dziś, przy udziale Andrzeja Adamczyka, podpisano umowę na projekt i budowę DK47, czyli popularnej Zakopianki, od Rdzawki do Nowego Targu" - czytamy.

- Podpisaniem umowy na budowę Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Zakopianka. Powstanie 16 km nowej trasy

Umowa przewiduje budowę 16,1 km dwujezdniowej drogi o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Powstaną też cztery węzły drogowe: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe, a także 22 obiekty inżynierskie oraz infrastruktura towarzysząca.

W 90 proc. trasa będzie prowadzić nowym śladem. Odcinek od Rdzawki do Nowego Targu będzie łączył się z istniejącym już odcinkiem Rdzawka-Chabówka.

Zakopianka. Nowy odcinek za pięć lat

Prace budowlane mają rozpocząć się w sierpniu 2020 r., a oddanie drogi do użytku przewidziano na październik 2023 r.

Wykonawcą inwestycji o wartości 880,1 mln zł jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia. Zadanie jest w całości finansowane ze środków budżetu państwa.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: