Zakopianka. Będzie nowy odcinek Nowy Targ-Rdzawka. "Odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL"

Zakopianka na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu zostanie zmodernizowana. Powstanie tu ponad 16 km dwujezdniowej drogi. Jej otwarcie przewidziano na październik 2023 r.

Zakopianka, czyli droga krajowa nr 47, na odcinku od Rdzawki do Nowego Targu będzie miała nową dwujezdniową drogę. W środę podpisano umowę.

Zakopianka okryta jest niesławą z powodu zatorów, które często uniemożliwiają ruch samochodów, zwłaszcza w okresie świąteczno-sylwestrowym, ferii czy wakacji.

Zakopianka. Będzie nowy odcinek Nowy Targ-Rdzawka

"Jest umowa na budowę dwujezdniowej Zakopianki do Nowego Targu!" - napisało na Twitterze ministerstwo infrastruktury. "Dziś, przy udziale Andrzeja Adamczyka, podpisano umowę na projekt i budowę DK47, czyli popularnej Zakopianki, od Rdzawki do Nowego Targu" - czytamy.

- Podpisaniem umowy na budowę Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL, który w 2015 r. wstrzymał realizację tego odcinka. Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem dbałości naszego rządu o równomierny rozwój wszystkich regionów Polski - powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Zakopianka. Powstanie 16 km nowej trasy

Umowa przewiduje budowę 16,1 km dwujezdniowej drogi o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Powstaną też cztery węzły drogowe: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe, a także 22 obiekty inżynierskie oraz infrastruktura towarzysząca.

W 90 proc. trasa będzie prowadzić nowym śladem. Odcinek od Rdzawki do Nowego Targu będzie łączył się z istniejącym już odcinkiem Rdzawka-Chabówka.

Zakopianka. Nowy odcinek za pięć lat

Prace budowlane mają rozpocząć się w sierpniu 2020 r., a oddanie drogi do użytku przewidziano na październik 2023 r.

Wykonawcą inwestycji o wartości 880,1 mln zł jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia. Zadanie jest w całości finansowane ze środków budżetu państwa.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (21)
Zakopianka. Będzie nowy odcinek drogi krajowej nr 47 Nowy Targ-Rdzawka
Zaloguj się
 • ks.krupinski

  Oceniono 28 razy 10

  Spokojnie, wszystkie te samochody i tak utkną przy węźle Opatkowice pod Krakowem :)

 • krzysiozboj

  Oceniono 15 razy 5

  Jeśli ulica jest ślepa, a Zakopianka taką jest (szczególnie od Rabki), to nawet 10 pasów w jednym kierunku nie pomoże.
  Może, gdyby były jakieś plany na poprawę drogi w kierunku Czorsztyna/Szczawnicy/Kezmarku i Popradu na Słowacji, to te samochody miałyby jeszcze gdzie jechać.

 • aduerin

  Oceniono 6 razy 4

  Nie nie nie. Kolejne 5 lat korków? Idźcie w ch.. z tymi remontami, przestańcie cudowac z kolejnymi budowami, po prostu dajcie ludziom jechać w te stare dobre 2 godziny z Krakowa a nie 4 jak od paru lat z powodu wiecznej budowy czegoś. I tak nikt nie doczeka by cała ta trasa kiedykolwiek miała dwie jezdnie i nie była od nowa w remoncie.

 • Helena Kowalska

  Oceniono 3 razy 3

  Po to by mogli konie dojeżdzać pazerni górale,są tacy jak rządzący.

 • ulrich66

  Oceniono 6 razy 2

  A kto zatrzymał budowę ekspresówki z Kołobrzegu do Gdańska? Właśnie PiS - pieprzę i spadam...

 • hrubygazda

  Oceniono 9 razy 1

  a co z drogą Kraków - Myślenice jedyny odcinek zakopianki o którym cicho i przy rządzie PO-PSL i teraz przy nieRządzie PiS

 • drakaina

  Oceniono 17 razy 1

  Propaganda sukcesu jak w latach siedemdziesiątych, ale łezka nostalgii w oku się nie kręci.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 0

  Odwracamy złą decyzję rządu PO-PSL
  PiS to może dodać. że odwraca złe decyzję z czasów. gdy nikt nie chciał nic na tej trasie robić. Czyli wszystkich rządów PRL...

 • tata60

  Oceniono 16 razy 0

  A może by tak podpisać umowę na budowę drogi dwujezdniowej do Mrągowa? Przecież ,,wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa". Co z tego, że początek prac koncepcyjnych można przewidzieć na 2060 rok, a ukończenie na 2066. Pan Minister umowę podpisze, lud będzie klaskał, mieszkańcy Mrągowa będą się cieszyć Pełny sukces.
  Tak sie robi politykę. Obiecywać, obiecywać, podpisywać umowy koncepcyjne, byle wygrać wybory. A co potem? Nowy minister powie, to nie ja podpisywałem. I pojawi się pole do podpisywania kolejnych umów koncepcyjnych.
  A tak na poważnie. Ile kilometrów drug rozpoczęto budować w ciągu ostatnich dwóch lat? Kiedy będą oddane do użytku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX