"Spadł z nieba i rozwalił nam wesele". Nowe fakty ws. wypadku w Beskidzie Śląskim

Dziennik "Fakt" dotarł do mężczyzny, który stał się mimowolnym świadkiem wypadku wiatrakowca w Beskidzie Śląskim. 29-latek ma pretensje do pilota, że ten "rozwalił" im imprezę i nie chciał pomóc rannej pasażerce.

Choć od wypadku lotniczego, do którego doszło 8 września w masywie leśnym na Magurce Wilkowickiej w woj śląskim, upłynęło trochę czasu, na jaw wychodzą nowe okoliczności. Fakt24.pl ma relację pana Michała, który feralnego dnia wynajął chatę na swoje wesele i chcąc nie chcą był świadkiem upadku wiatrakowca - lekkiego samolotu z wirnikiem, jak w śmigłowcu. Jak twierdzi, pilot nie pomógł rannej pasażerce. "Mówiła, że się wykrwawia, ale to w ogóle go nie obchodziło. Mój kolega wyciągnął ją z tej kabiny. Miała rozerwany mięsień na podudziu. Wezwaliśmy ratowników" - mówi w rozmowie z Fakt.24.pl zbulwersowany pan młody.

Według dziennika, pilotem maszyny, która rozbiła się w Beskidzie Śląskim, był znany ginekolog z Krakowa. Mężczyzna początkowo upierał się, że leciał sam, a ranna kobieta to przypadkowa poszkodowana. Dopiero podczas przesłuchania przez bielskich policjantów przyznał się, że miał pasażerkę.

Mężczyzna miał raz jeszcze zakłócić spokój weselników, kiedy wieczorem na miejscu wypadku zjawił się z lawetą. "Kazał nam przesunąć samochody, żądał, by go wpuścić. Żona wpadła w histerię, bo jeszcze jej lawety brakowało na weselu" - mówi świadek.

Co innego mówi lekarz. "Policja źle mnie potraktowała, a ludzie na weselu pijani krzyczeli, że zepsułem im imprezę, omal nie zostałem pobity" - mówi Fakt24.pl pilot wiatrakowca.

Główną przyczyną wypadku na Magurce Wilkowickiej była zła pogoda. Wstępnie ustalono, że pilot wiatrakowca zdecydował się na tzw. lądowanie zapobiegawcze ze względu na panujące złe warunki atmosferyczne: padający deszcz i gęstą mgłę. W czasie tego manewru maszyna zahaczyła o drzewo, spadając na ziemię.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (106)
"Spadł z nieba i rozwalił nam wesele". Nowe fakty ws. wypadku w Beskidzie Śląskim
Zaloguj się
 • apriljana

  Oceniono 64 razy 64

  Kochanie przysięgam, leciałem sam, nie wiem skąd ta pani znalazła się w samolocie 😂

 • matylda1001

  Oceniono 67 razy 23

  Lekarz odmówił pomocy rannej, nie do wiary... Jak mu to udowodnią będzie skończony, i dobrze.

 • konus33

  Oceniono 44 razy 22

  To kolejny lekarzyk co mu do pierwszego nie starcza . Ludzie oni mają po 3 tyś za jeden 24 godzinny dyżur a ordynator nawet 7 tyś za dyżur . nie znam lekarza co mniej jak 20 tys zarabia . do tego gdyby prześwietlić kogo wyleczyli to nie ma efektów . oni są dobrzy w liczeniu kasy

 • 45rtg

  Oceniono 20 razy 16

  No, to sobie poleciał, jak Protasiuk w brzozy. To, że nie udzielił pomocy, to akurat nic niezwykłego, facet mógł być w szoku. Ale że w ogóle przy takiej pogodzie wsiadł do tego wiatrakowca, to skrajna głupota. A że z pasażerem, to już poza skrajem.

  Natomiast ci z wesela to mu powinni jeszcze krzesło dostawić, w końcu to dodatkowa atrakcja. Ile par się może pochwalić, że na weselu mieli katastrofę lotniczą?

 • konus33

  Oceniono 36 razy 14

  lekarz kłamie , bo na tym ta profesja w Polsce polega . kłamać żeby kase doić . kłamać każdego społeczeństwo , że biedni , pacjentów itd. , fałszować dokumentację medyczną w nocy jak pacjent zejdzie . i ta szaleńcza pazerność za kasą .

 • ochujek

  Oceniono 37 razy 11

  Jeśli jego żona i mąż pasażerki zmówią się, to dopiero będzie poszkodowanym.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 25 razy 11

  Prawie jak u Smarzowskiego..

 • robert_live

  Oceniono 19 razy 9

  Ginekolog był na konferencji naukowej. Żona mu koszulki wyprasowała, a ten na Magurke w wiatrakowcu. Pasażerkę miał na gapę na rampie z tyłu. Nie zauważył. Bywa...

  "Pilot ma ograniczoną widzialność do przodu i może cię przelecieć i nawet tego nie zauważyć". Taki napis był kiedyś na pobliskim lotnisku w Aleksandrowicach, skąd pewnie ten wiatrak wystartował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX