Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy jutro będą otwarte sklepy i galerie handlowe?

Wrzesień 2018 ma tylko dwie niedziele handlowe. Czy 23 września to niedziela handlowa? Jak tego dnia będą otwarte sklepy? Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych na wrzesień 2018? Dowiesz się z naszego tekstu.

Niedziela 23 września to nie jest niedziela handlowa. Zamknięte będą zarówno supermarkety i dyskonty, takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco, a także sklepy w galeriach handlowych - m.in. te odzieżowe, z elektroniką oraz markety budowlane.

Niedziele handlowe 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Zgodnie z zasadami zapisanymi w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, chyba że ze względu na ważne święta, takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie, zadecydowano inaczej.

Jak wygląda kalendarz niedziel handlowych na wrzesień 2018? We wrześniu 2018 r. niedziele handlowe wypadają w normalnym trybie, co oznacza, że pierwsza niedziela handlowa wypadła 2 września 2018, kolejne 3 niedziele września to niedziele bez handlu, a najbliższa niedziela handlowa wypada 30 września.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Jakie sklepy są otwarte?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe dotyczy przede wszystkim dużych sklepów spożywczych, a więc supermarketów i hipermarketów, a także sklepów odzieżowych, obuwniczych, meblowych czy sklepów ze sprzętem RTV i AGD. W dni takie jak 23 września 2018 nie możemy odwiedzić sklepu galerii handlowej czy też marketu budowlanego. Istnieje jednak liczna grupa sklepów, które mogą być czynne zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Jakie sklepy będą otwarte?

23 września i w inne niedziele bez handlu otwarte będą m.in. apteki, kliniki dla zwierząt, piekarnie, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz placówki pocztowe. Sprzedawać można także w sklepach z dewocjonaliami.

Podział na niedziele handlowe nie dotyczy także punktów gastronomicznych, instytucji kultury oraz przedsiębiorstw, których działalność związana jest z obsługą podróżnych, sportem, turystyką i rekreacją.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (35)
Niedziele handlowe 2018. Czy jutro będą otwarte sklepy i galerie handlowe?
Zaloguj się
 • atmt

  Oceniono 16 razy 10

  Art z obrazkiem na głównej! No, no.. Niedługo na pół strony w czerwonej obwódce z dopiskiem PILNE!!! Ten kto za to odpowiada musi być niezłym przygłupem.

 • kann2

  Oceniono 17 razy 7

  Czy red. UZ ma się dobrze? Dziś musi jeszcze dwa artykuły o zamkniętych jutro sklepach napisać.

 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 10 razy 4

  Tęskniłem za UZ-bootem :)

 • 2random

  Oceniono 10 razy 2

  i tajemnica odkryta! Co tydzień nowe rewelacje. Która niedziela w miesiącu jest pierwsza i ostatnia? Dowiesz się z gazety! Nigdzie indziej ta wiedza tajemna nie jest objawiana. Tylko u NAS!

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 2

  No nie mogłem się już doczekać tego artykułu.Nie mogłem jeść,pić,kochać się.Żyłem w niepewności,czy jutro jest niedziela handlowa,czy też"gloomy sunday"?.I niestety czas skoczyć z okna:((

 • remislanc

  Oceniono 5 razy 1

  Mamy nadzieję, że już niebawem WSZYSTKIE NIEDZIELE będą wolne dla pracowników tesco, sresco, biedronek, stonek i innych małpek.

 • tkslazek

  Oceniono 7 razy 1

  O kurFa, ale żenada, gazetko.

 • przemysl_to

  Oceniono 13 razy 1

  a kogo to..........????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX