Atak na pracownicę warzywniaka we Wrocławiu. Policja pokazuje te zdjęcia i oferuje nagrodę

Policja we Wrocławiu szuka sprawcy brutalnego napadu na ekspedientkę w sklepie. Mundurowi publikują zdjęcia z monitoringu, na których widać podejrzanego, i proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje na jego temat.

Do ataku nożownika we Wrocławiu doszło w poniedziałek po południu. Tuż przed godz. 17 do 59-letniej kobiety, sprzedającej warzywa na straganie w śródmieściu, podbiegł mężczyzna i kilkukrotnie pchnął ją nożem, a następnie uciekł.

Wrocław. Nożownik zaatakował w biały dzień

Napastnik nie zwracał uwagi na przechodniów, którzy byli dookoła. Kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest ciężki. Przed przyjazdem pogotowia kobiecie pomógł 17-letni Dawid.

Pani Wioletta siedziała na krześle, a pod nią była plama krwi. Wiedziałem, że coś jest nie tak. Podszedłem. Na miejscu stał tłum ludzi. Nikt kobiecie nie udzielał pomocy, tylko ktoś ją uspokajał, że wszystko będzie dobrze. Wiedziałem, że tak to jej nie pomożemy

- opowiadał na antenie TVN24. - Podszedłem więc i uciskałem tę ranę. Podszedłem do pani, wziąłem szmatkę i zacząłem uciskać ranę na brzuchu. Miała ranę na barku, ręce, na przedramieniu i na udzie. Wiadomo, że wszystkich bym nie zatamował, więc tę największą tamowałem - opisywał młody mężczyzna.

Policja we Wrocławiu prosi o pomoc w zidentyfikowaniu napastnika

Zdarzenie miało miejsce u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Ignacego Daszyńskiego. Policja od razu zorganizowała obławę, ale dotychczas nie udało się ująć napastnika. Komenda Miejska Policji apeluje do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje nt. napastnika. Opublikowano wizerunek podejrzanego. 

"Biorąc pod uwagę charakter sprawy, policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają dodatkowe informacje mogące wpłynąć na jego zatrzymanie, o kontakt z policją pod nr tel. 601-816-691, 112 lub 997" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

Za informacje pomocne w identyfikacji i zatrzymaniu mężczyzny wyznaczona została nagroda w wysokości 6 tys. zł.