Program Cejrowskiego w kanale TVP dla dzieci. Było o seksie. "Siedem razy bez wyciągania"

W niedzielę wieczorem na przeznaczonym dla dzieci kanale TVP ABC wyemitowano jeden z odcinków programu "Boso przez świat" Wojciecha Cejrowskiego. Prowadzący mówił tam m.in. o afrodyzjakach. Telewizja Polska zapowiada konsekwencje wobec pracownika.

Kanał TVP ABC jest adresowany dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Po godz. 22 emitowane są programy poradnikowe, kulinarne i podróżnicze, w tym m.in. "Boso przez świat" Wojciecha Cejrowskiego.

W niedzielnym odcinku zatytułowanym "Miasto w dżungli" Cejrowski pokazywał widzom Iquitos, miasto peruwiańskiej Amazonii. W trakcie swojej wycieczki zajrzał m.in. na stragan, na którym sprzedawano "magiczne przedmioty".

Na początku Cejrowski wziął do ręki świeczki w podłużnym kształcie. Stwierdził, że owe świeczki są "na baby". - Świeczki, które podpalamy, jak się chcemy spotkać. Kształt wymowny dla wszystkich. A jak chcemy, żeby baba nam poszła z serca, to samo, tylko czarne - tłumaczył.

Następnie przyjrzał się napojowi sprzedawanemu w butelkach. - Najczęściej sprzedawane są afrodyzjaki wszelkiego typu. Wiem, to jest kultura maczo i właściwie każdy maczo powinien potrafić bez - mówił widzom.

Następnie zerknął na etykietę i zaczął się śmiać. - "Siedem razy bez wyciągania", przepraszam państwa bardzo. Bardzo ładnie pachnie - dodał.

TVP przyznaje się do błędu

Mimo że program był emitowany po godz. 22, władze Telewizji Polskiej uznały, że takie treści nie powinny pojawiać się na antenie przeznaczonego dla dzieci kanału TVP ABC.

Jak poinformowało redakcję "Press" biuro prasowe TVP, zostaną wyciągnięte konsekwencje w stosunku do osoby, która była odpowiedzialna za dobór programów w wieczornym paśmie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: