Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy 23 września to niedziela handlowa?

Przed nami kolejna niedziela - 23 września 2018 r. Czy będzie to niedziela handlowa? Czy i jakie sklepy będą otwarte? W tekście znajdziesz także kalendarz niedziel handlowych na wrzesień 2018.

We wrześniu 2018 wypadają tylko dwie niedziele handlowe. Czy niedziela 23 września jest niedzielą handlową, czy niedzielą bez handlu? Odpowiadamy.

23 września to nie jest niedziela handlowa. Oznacza to, że zamknięte będą zarówno sklepy w galeriach handlowych, jak i supermarkety – Lidl, Tesco, Auchan czy Biedronka. W razie konieczności zrobienia zakupów w niedziele niehandlową, taką jak 23 września, będziemy mogli kupić coś w nielicznych sklepach, których podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje.

Niedziela 23 września. Które sklepy będą otwarte?

To, w jakich sklepach można sprzedawać pomimo zakazu, określa ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele z 10 stycznia 2018 roku. W jej treści znajdujemy listę 32 typów sklepów, które mogą być czynne zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Wśród najważniejszych spośród nich należy wymienić: apteki, kliniki dla zwierząt, piekarnie, kwiaciarnie, stacje benzynowe oraz punkty pocztowe. 

Zarówno w  niedziele handlowe, jak i w niedziele bez handlu działają niektóre sklepy sieci Żabka. Decyzję o tym, czy dany sklep jest czynny, podejmuje właściciel.

Oprócz ww. sklepów w niedziele bez handlu otwarte mogą być także sklepy, w których w niedziele niehandlowe pracuje sam właściciel lub ktoś z jego najbliższej rodziny, a także te, których działalność związana jest z obsługą turystów (np. sklepy na dworcu np. niektóre Biedronki, hotele, sklepy z pamiątkami) lub ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem (np. wypożyczalnie sprzętu sportowego, hale sportowe). Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie dotyczy także punktów gastronomicznych oraz instytucji kultury – również tych, które znajdują się na terenie galerii handlowych.

Niedziele handlowe – wrzesień 2018. Czy kolejna niedziela to niedziela handlowa?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu i są to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są miesiące, w czasie których wypadają ważne święta, np. Wielkanoc lub Boże Narodzenie. W takiej sytuacji liczba niedziel handlowych może zostać zwiększona.

We wrześniu 2018 nie ma żadnego większego święta. Pierwsza niedziela handlowa była 2 września. 9 września, 16 września i 23 września to niedziele bez handlu. Najbliższa niedziela handlowa wypada 30 września.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (20)
Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Czy 23 września to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • remislanc

  Oceniono 11 razy 7

  Mamy nadzieję, że już niebawem WSZYSTKIE NIEDZIELE będą wolne dla pracowników tesco, sresco, biedronek, stonek i innych małpek.

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 5

  Siekiera, motyka, dama w futrze,
  "niehandlowa"" jest pojutrze.

  Siekiera, motyka, pełnia, nów,
  UZ napisał o tym znów!

 • krark

  Oceniono 10 razy 4

  Michnik, bój się Boga. Ustalono, że handlowymi są pierwsza i ostatnia niedziela w miesiącu oraz te przed dużymi świętami. Co tydzień dajesz artykulik pod tytułem "Czy nadchodząca niedziela jest handlowa". Jako tako kumaty człowiek tę wiedzę już sobie przyswoił i umie rozstrzygnąć tę kwestię, natomiast debilowi i tak przekazana przez GW informacja na nic się nie przyda, bowiem debil nie ma poczucia czasu. Zamiast tracić swój cenny czas i miejsce na łamach GW lepiej wydrukuj coś śmiesznego np. wywiad z panem Frasyniukiem.

 • kann2

  Oceniono 10 razy 4

  Czy dzisiaj są imieniny Mateusza?

 • mazzinl890

  Oceniono 6 razy 2

  Oto cały news pisany dla idiotów, a skrócony do meritum:
  23 września to nie jest niedzielą handlową

  Tak, handlowe są tylko pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca.
  Słownie: PIERWSZE i OSTATNIE niedziele miesiąca.
  A dla zapalonych czytaczy Wyborczej ich czcionką:
  החודש הראשון והאחרון

 • edi70

  Oceniono 7 razy 1

  Kolejny żenujący artykuł o niczym. Ośmieszajcie się dalej z tymi cotygodniowymi informacjami o niedzielach, tak jakby ciemny lud nie mógł zrozumieć co to niedziela handlowa.

 • 45rtg

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli jednak Wyborcza kontynuuje kampanię prania mózgów starającą si wytworzyć wrażenie, że bez pomocy Agory i jej politycznych przyjaciół zwykły, prosty Polak nie dałby sobie rady w swoim ukochanej, ale zniszczonej nieludzkimi rządami Polsce w Ruinie.

 • ps11111ps

  Oceniono 14 razy 0

  Ja tu widze potencjal na nowu serial: Czy w ten weekend przestawiamy zegarki na czas zimowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX