Andrzej Duda w USA. Porozmawia w cztery oczy z Donaldem Trumpem. Plan wizyty w USA

Wizyta Andrzeja Dudy w USA odbędzie się 18 września. Prezydent RP spotka się z Donaldem Trumpem, złoży też wieńce na Grobie Nieznanych Żołnierzy i na grobie Jana Karskiego.

18 września prezydent Andrzej Duda odwiedzi Stany Zjednoczone, gdzie spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Będzie to pierwsze spotkanie Dudy i Trumpa w Białym Domu. Jaki jest plan wizyty w USA?

Plan wizyty w USA. Duda i Trump w cztery oczy

O godz. 12.15 czasu lokalnego (18.15 w Polsce) Donald Trump z małżonką powitają polską parę prezydencką w Białym Domu. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożą podpisy w księdze pamiątkowej, a następnie udadzą się na rozmowy. O 12.30 Duda porozmawia z Trumpem w cztery oczy w Gabinecie Owalnym.

Duda ma podpisać w Białym Domu "ważny dokument". "Jeśli panowie zgodzą się go przyjąć"

O godz. 12.50 prezydent RP weźmie udział w sesji plenarnej w formule śniadania roboczego. Po 14 zaś prezydenci Duda i Trump będą rozmawiali z przedstawicielami mediów. O godz. 14.35 Donald i Melania Trump pożegnają polską parę prezydencką, która uda się do amerykańskiego Senatu.

Plan wizyty w USA. Duda odwiedzi Senat USA

Tutaj o 14.45 Duda spotka się z przedstawicielami polskiej grupy parlamentarnej Senatu. Ok. 16.30 Andrzej Duda złoży wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington.

O 17.15 zaś polski prezydent złoży wieniec na grobie Jana Karskiego na waszyngtońskim Cmentarzu Góry Oliwnej.

Andrzej Duda w USA. Przyjęcie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

O godz. 19.25 prezydent wraz z pierwszą damą wezmą udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora RP w USA z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Pełny plan wizyty Andrzeja Dudy w USA można zobaczyć na oficjalnej stronie prezydenta RP.

Andrzej Duda: "Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach"

Więcej o: