Napisał na Facebooku "ku*wa", wezwała go straż miejska. "Prowadzimy czynności wyjaśniające"

Mieszkaniec Poznania w poście na Facebooku użył słowa "ku*wa". Po dwóch miesiącach dostał wezwanie do straży miejskiej w celu złożenia wyjaśnień.

4 lipca na grupie Nie Ma Anarchii Parkingowej w Poznaniu! pojawił się taki o to wpis: "Czy ktoś mógłby mi objaśnić dlaczego w wagonie 105N w Tramwaju nr12 włączone jest dziś ogrzewanie? Rozumiem,że jest lato i musi być ciepło ale kurwa bez przesady!!!!!" (pisownia oryginalna). 

Napisał na Facebooku "ku*wa". Wezwała go straż miejska

Na nieszczęście autora wpisu komuś nie spodobał się jeden wyraz użyty w poście. Słowa "ku*wa" dotknęło go do tego stopnia, że sprawę zgłosił do straży miejskiej. Autor wpisu po dwóch miesiącach dostał więc wezwanie do siedziby straży miejskiej Poznaniu.

"(...) wzywa się Pana do stawienia się w dniu 26.09.2018 roku o godz. 10.00 w siedzibie Straży Miejskiej Miasta Poznań(...) w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie, celem złożenia wyjaśnień na okoliczność wykroczenia określonego w art. 141 kodeksu wykroczeń".

Dalej czytamy: "(...) w komentarzu opublikowanym w publicznie dostępnej grupie 'Nie Ma Anarchii Parkingowej w Poznaniu!' w serwisie społecznościowym Facebook, wbrew zakazowi użył słowa nieprzyzwoitego 'kurwa'".

Straż miejska w Poznaniu: Otrzymaliśmy zawiadomienie

Gazeta.pl potwierdziła autentyczność wezwania w poznańskiej straży miejskiej. - Otrzymaliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia. W związku z tym podjęliśmy, zgodnie z naszymi obowiązkami, czynności. Ta osoba została wezwana do złożenia wyjaśnień - mówi w rozmowie z nami Jacek Kubiak z SM w Poznaniu. - Mam nadzieję, że ten pan się pojawi, złoży stosowane wyjaśnienia i wtedy zostanie podjęta decyzja, co do ewentualnego poszukiwania dalszych dowodów lub zamknięcia sprawy - dodaje.

Mężczyźnie grozi grzywna, ale Kubiak podkreśla, że w tej chwili nie ma mowy o żadnej karze. - To są czynności wyjaśniające - mówi.

Sprawa wydaje się błaha, ale dla autora wpisu może mieć przykry finał. Art. 141 Kodeksu wykroczeń, na którym opiera się wezwanie, stanowi: "Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

Sąd interpretował przepisy drogowe. Wszystko z powodu jednego niezdanego egzaminu

Więcej o:
Komentarze (193)
Poznań. Napisał na Facebooku "ku*wa", wezwała go straż miejska
Zaloguj się
 • plastus82

  Oceniono 56 razy 26

  I jak tu nie kochać straży miejskiej.... cały internet ich poletkiem. Niedługo będą się pod łóżkami i w szafach ukrywać i sprawdzać czy ktoś nie przeklnął w kuchni. Co za zryty kraj!

 • dziekuje-za-uwage

  Oceniono 22 razy 20

  Internet robi nam się chiński.

 • ldzm

  Oceniono 23 razy 15

  A mógł iść i uderzyć motorniczego, nic by mu się nie stało. Bo bić w tym kraju można, ale kur.ą rzucić nie można.

 • onduma

  Oceniono 19 razy 13

  A za przytoczenie fraszek Kochanowskiego tez scigaja w Poznaniu. "łaziebnice a k.rwy jednym ksztaltem zyja . W jednej wannie i złego i dobrego myją" czy tez "Ziemię pomierzył i głebokie morze, wie jako wstaja i zachodzą zorze. wiatry rozumie, praktykuje komu a sam nie widzi, ze ma k.rwe w domu"

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 24 razy 12

  Straż Miejska przygłupa tęczowego z Poznania. Gratulacje poziomu lewactwa na poziomie przygłupów wzorujących się na Orwellu ze szkockiej policji.

 • patatajson

  Oceniono 47 razy 11

  Uwaga, tu komitet centralny PiS. Poniżej wykaz słów na literę k, których nie wolno używać w przestrzeni publicznej:
  - konstytucja,
  - KOD,
  - KRS,
  - Kaczka,
  - Kaczor,
  - Kacza du... różne końcówki,
  - kulson,
  - kur.... czak itp.
  Za użycie w/w słów czeka kara - tydzień prac społecznych w przestrzeni publicznej, w koszulce z napisem "Byłem niedobry dla Prezesa Polski"

 • voytekvoytek

  Oceniono 16 razy 10

  cyrk się rozkręca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX