Komentarze (259)
Agresja ZSRR na Polskę. 17 września 1939 r. Armia Czerwona przekroczyła granicę kraju
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dunajec1

  Oceniono 17 razy 1

  Kiedy reperacje wojenne beda zaplacone przez ruskich? Kiedy pisiory zwroca sie do Putina o to?

 • 1stanczyk

  Oceniono 17 razy 1

  Celowo dotychczas "zapomniana" i celowo nie świętowana ani przez media ani przez okrągłostołowe pokolenie 25-rocznica opuszczenia przez już rosyjskie wojska okupacyjne naszego kraju:17 wrześnie 1993 roku ostatni rosyjscy żołnierze, ostatnie rosyjskie generały oficjalnie stacjonujące w naszym kraju opuściły pociągiem nasz kraj.

  Cały czas te same sowieckie wojska za sprawa sowieckiego zwycięstwa w II WS, Jałty i krwawego stalinowskiego terroru w naszym kraju stacjonujące od II WS na terenie naszego kraju.

  Te same sowieckie garnizony, które były jeśli nie bezpośrednim to pośrednim potencjalnym "wsparciem" dla rządzących naszym krajem kolaborantów. które wspólnie z nomenklaturowymi kolaborantami nie tylko zresztą w naszym kraju stały na straży powojennego politycznego "porządku" w środkowo-wschodniej Europie.

  I tutaj trzeba oddać cesarzowi co cesarskie: tamto odzyskanie naszej suwerenności było to jeśli nie w całości to w dużej mierze zasługą płatnego donosiciela z Matka Boska w klapie.

  Nawet jeśli chciał zastąpić sowieckie garnizony rosyjskimi strefami gospodarczymi.

 • Tomasz Mąkosa

  0

  ARMIA CZERWONA ATAKOWAŁA POLSKĘ WRZEŚNIA 17 1939ROKU TAK BYŁO ZGINEŁO MASE LUDZI TEDY CZASIE WOJNY ŚWITOWEJ II NIE TYLKO POLACY GINELI ALE I ŻYDZI NIEMCY CIELI ZNISZCZYĆ NARÓD ŻYDOWSKI PRZEDESZYSTKIM ZGŁADZIĆ NARÓD ŻYDOWSKI I POLKÓW TEŻ Z GŁADZIĆ ALE PRL-U CZYLI SZKOŁACH KŁAMSTWA HISTORCZNEGO O POLSCE ZWIZEK RADZECKI SĄ NASI PRZYJACIELE NIE WROGOWIE PRZYSTAWNIE POKOJOWE KROCZENIE WOJSK SOWICKICH DO POLSKI ŻECZWIŚTOŚCI BYŁ ATAK NA POLSKĘ NIE POKOJOWE KROCZENIE WOJSK RADZICKICH TEDY NAZAWAŁA ARMIA CZERWONA LUB RADZECKA BYŁ ZWIZEK TEDY 1939ROKU JAK ATAKOWAŁI POLSKĘ Z HITLEREM RAZEM ZE STALINEM BYŁO WILKIE KŁAMSTWO W PRL-U TEDY CZYLI POLSCE LUDOWEJ NAZAWAŁA SIĘ RZECZPOSPOLITA POLSKA LUDOWA Z KOMUNĘ U NAS

 • lukasz2711

  Oceniono 2 razy 0

  Coś cisza żadnych obchodów.

 • muzoman

  Oceniono 10 razy 0

  Płakać się chce nad Polską z 1939 r. Mama już 30 września była ewakuowana z Wielkopolski na wschód, jechali wagonami przez kilkanaście dni, Niemcy bombardowali a polskiego wojska w ogóle nie było widać. Bieda i nędza.

 • ppsmania

  Oceniono 6 razy 0

  Napadli tez na Wegry po ostatniej wojnie, a dzis ? Wegry ziemia azylu dla bogatych Rosjan. Miedzy 2013 i 2017 okolo 20 000 obcokrajowcow kupilo tam tak zwane zlote wizy wedlug dziennikarzy wegierskich i rosyjskich, to znaczy posiadlosci za 300 000 euro do konca zycia sprzedane za posrednictwem przedsiebiorstw "offshore" i przy okazji kozystajac z pomocy UE. Miedzy nimi figuruja bliscy Kremla, jak Sergej Nariszkin dawny KGB. Tak Orban broni granice Europy ! Wiadomosci z dziennika "Ouest France" (Zachodnia Francja) z 15.09.2018

 • 174pit

  Oceniono 14 razy 0

  Aż się prosi, aby dzisiaj Adrian gdzieś w Polsce stanął na estradzie i wygłosił dramatycznym głosem mowę okolicznościową, okraszoną robieniem groźnych min, rzucaniem przerażonych spojrzeń i machaniem rękami jak wiatrak.
  i ogłosił, że też chętnie i z radością oddałby życie za Ojczyznę, ale mu żona nie pozwala.

 • jedyny_times

  Oceniono 24 razy 0

  Rosja nigdy nie wyzbędzie się polityki imperialnej, tak mają po prostu, że za wszelką cenę chcą dominować nad częścią Europy, którą zamieszkują Słowianie. Jakimś cudem udało nam się znaleźć na zachodzie Europy, jesteśmy w NATO i Unii Europejskiej, nigdy w nie było w Polsce tak dobrze jak teraz, nigdy nie byliśmy tak bogaci i nigdy tak bezpieczni. I co robi pis, ano robi wszystko, by tę sytuację odwrócić, robi wszystko, abyśmy znów byli osamotnieni, abyśmy w razie czego na nikogo nie mogli liczyć. To, co wyrabiają ci z pisu, wygląda na to, jak nic, że to są pisane instrukcje cyrylicą. Jeśli nie będziemy w UE i NATO, to gdzie? Jaka jest alternatywa?

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 0

  teraz armia czerwona podbija Polskę "pokojowo" swoim człowiekiem anatolijem macierewicem oraz kwitami jaki ten posiada na TW jarosława Balbinę - m.in. dotyczące operacji obyczajowej hiacynt dotyczącej pederastii oraz współpracy TW balbiny z SB aby tylko zaszkodzić panu Wałęsie. o tym tvpis wam nie powiedzą drogie sÓwereny

 • justas32

  Oceniono 20 razy 0

  Co zrobił rząd "polski" żeby nieszczęście z września 1939 roku nigdy więcej się nie powtórzyło ? Rozbroił polską armię oraz skłócił nas z Rosją i Niemcami ...

 • utinamfalsus

  Oceniono 13 razy -1

  I w różnych "niezależnych" telewizjach sprostytułowane dziennikarły plują na Rosją, mówiąc o czasach współczesnych. Obficie stosując manipulację i kłamstwo !

 • wacmax

  Oceniono 21 razy -1

  A teraz zeszmacone styropiany same zaprosiły wojska stejtowieckie do Polski.
  Podobnego wydarzenia nie było od czasów Targowicy !

 • zigzaur

  Oceniono 17 razy -1

  17 września 1939. Rysunek w satyrycznym niemieckim czasopiśmie:
  Do ogródka z napisem "Polska" przez płot włazi kacap w walonkach ze słowami:
  - Nie bójcie się. Jestem pomocą na angielskie zlecenie!

 • brzmski

  Oceniono 19 razy -1

  ja, proszę pań i panów znam linię programową gazetty jedynie z ust babci i dziadka ze strony mamy;
  na tej podstawie, w związku z zastrzeżeniami dziadziusiów co do wiarygodności pomieszczanych w gazettcie materiałów mam wątpliwości czy aby to nie wojsko polskie napadło na sowieckich sojuszników;
  w piątek mamy lekcje historii to zapytam profesórki, jak to było
  i pozdrawiam
  adaś nikły III b

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 4 razy -2

  "Sowieci" wkroczyli, a miejscowe zydostwo dalej donosic, lzyc zolnierzy, strzelac w olecy naszym zolnierzom...
  Potomkowie tych zydow dalej zyja w Polsce i niestety maja sie dobrze...

 • tenare

  Oceniono 2 razy -2

  Dlatego należy zakończyć tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę.

 • necherculesc

  Oceniono 12 razy -2

  Niemcy zamordowali ponad 6 mln polskich obywateli, a w Powstaniu Warszawskim ponad 200 tys. bezbronnych cywili. Teraz współpracują z Rosja.
  A dzięki Buzkowi, tej ....., zbudowali Nord Stream, który przyniósł im miliardy i przyniesie następne.
  Dlaczego ? Bo Niemcy kierują się własnym interesem, a nie jak styropianowe ....y, interesem stejtowieckim ! KOSZTEM POLSKI !

 • andy180812

  Oceniono 16 razy -2

  nie napadl tylko przylaczyl zachodnia Bialorus i zach. ukraine. Polska przeciez przylaczyla Zaolzie rok wczesniej (tak stoi w Wikipedii)

 • gandalph

  Oceniono 10 razy -2

  "Do niewoli wzięto ok. 250 tys. osób"
  G...o prawda! To są dane wzięte z referatu Mołotowa wygłoszonego bodaj 29 września 1939, czyli opartego na danych z pierwszych dni agresji. Tę liczbę można spokojnie podwoić albo i potroić. Wedle najnowszych szacunków w dniu 16. września 1939 Polska miała pod bronią więcej ludzi niż 1. września. Wiele formacji - rozbitych przez Niemców - odtwarzało się na wschodzie kraju i było w różnych fazach mobilizacji: od wyekspediowania na front, przez wcielenie aż po takich, którzy dopiero zgłosili się, a nie zdążyli dostać mundurów. Do tego dodajmy personel i rannych z bardzo licznych szpitali ewakuowanych na wschód, np. w Zaleszczykach, wreszcie kapitulanctwo niektórych oddziałów w pierwszych dniach po 17. września. Najcięższe walki przeciwko Sowietom toczyły się w ostatnich dniach września i na początku października, i to niekiedy daleko od wschodniej granicy. W tzw. 1-ej bitwie pod Tomaszowem Lub. asystowała jedna brygada sowiecka, w drugiej było na odwrót. Wiele starć zapisywanych na konto Niemców było w rzeczywistości z Sowietami. Wiele jest jeszcze do zbadania i do korekty.

 • kemor234

  Oceniono 8 razy -2

  HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ !!!!
  Tylko czekać, aż usłyszymy oświadczenie o "wewnętrznym bankructwie państwa polskiego"...

 • muzoman

  Oceniono 9 razy -3

  Nasz Marszalek Śmigły-Rydz za granicę hyc, hyc, hyc. Dokładnie 17 września 1939.

 • michus00

  Oceniono 5 razy -3

  15 sierpnia polska świętuje obronę przez czerwonymi, by za nico ponad miesiąc wspominać przez nich „przekroczenie granic” :D

 • lilo150

  Oceniono 15 razy -3

  dzisiaj już nie muszą napadać kaczyści oddają im się dobrowolnie.

 • tenare

  Oceniono 9 razy -3

  To już jest tak odległa historia, że PIS ją może napisać od nowa.

 • c.t.k

  Oceniono 15 razy -3

  Dobrze ,że nam te Kresy Wschodnie zabrali-tak z perspektywy czasu patrząc.
  Po rozpadzie ówczesnego ZSRR,gdyby były w naszych granicach,były nie do utrzymania.
  Skończyło by się krwawą wojną domową jak po rozpadzie Jugosławii.
  Dostaliśmy duży dostęp do morza,porty... i takie tam inne

 • aron2004

  Oceniono 22 razy -4

  Czyli dla prawicy w zasadzie to było dobrze bo w ZSRS był nielegalny homoseksualizm i nie było demokracji

 • kriso135

  Oceniono 22 razy -4

  Politrucy z Czerskiej z niejakim Adamem Sz. nadal pewnie uważaj, że to było "wyzwolenie"

 • niko8472

  Oceniono 32 razy -4

  Centralne obchody z pierwszym botem RP gdzie i kiedy? Czy tez rzad PiS oleje rocznice? Polacy uwielbiaja swietowac kleski i tragedie ta tez powinni. Jak rowniez zadac od Federacji Rosyjskiej reparacji.

 • jan.go

  Oceniono 5 razy -5

  Po Iraku i Afganistanie ciszej nad ta trumną

 • mirek76pl

  Oceniono 19 razy -5

  Dlaczego dzisiaj nie jest przewidziana zadna uroczystosc upamietniajaca te rocznice o tej samej randze co 1 wrzesnia na Westerplatte? Dlaczego tak chetnie poslugujacy sie polityka historyczna rzad przemilcza te date? Dlaczego premier, bedacy z wyksztalcenia historykiem, nie ma zamiaru wyglosic rownie plomiennej mowy, co 1 wrzesnia w Gdansku?
  Za czasow PRL w zadnym podreczniku do historii nie mozna bylo znalezc daty 17 wrzesnia 1939, a nauczyciele jedynie polgebkiem czasem przebkiwali cos o 4 rozbiorze Polski. Jak widac obecny rzad polski (wspolnie z jego mocodawcami) usilnie stara sie o powrot do tych minionych czasow.

 • maaac

  Oceniono 17 razy -5

  A w sprawie napadu 1 września 1939 Słowacji pod rządami księdza Józefa Tiso na Polskę dalej zmowa milczenia.

 • 45rtg

  Oceniono 15 razy -5

  Nie, żeby to w jakikolwiek znaczący sposób wpłynęło na wynik kampanii wrześniowej.

 • andrzejcb

  Oceniono 9 razy -9

  Tyle gadania no patrzac na to z boku,to nie do konca prawda bo jesli to nasze to ukraina,litwa,bialorus powinny nam oddac to co nasze.Wychodzi na to ze te tereny byly ich,a Polska je miala nieprawnie.No i jeszcze jedno my tez mamy swoje za uszami ,bo zajelismy tereny na poludniu czyli czesc Czech,w tym samym czasie jak Niemcy wkraczali do Czech.

 • alejagwiazd

  Oceniono 14 razy -10

  dzis we Lwowie wielkie swieto z okazji zakonczenia polskiej okupacji jak nowia wladze ukrainskie

 • bratjolki

  Oceniono 25 razy -13

  Rosja latami słała ambasadorów do Londynu i Warszawy (m.in) proponując koalicje przeciw rosnącej sile Hitlera.
  Kiedy sie okazało ze np Londyn tylko opóźnia postęp negocjacji i gra na zwłokę, sprawę odłożyli i podpisali pakt z Ribbentropem.
  A co mieli zrobić? Ze ich wydymani?
  Przynajmniej zyskali trochę na współpracy militarni-technologicznej.
  Polska ułuzyła się z "mocarstwami" i xostała również zrobiona od tylu bez wazeliny i .... bez wdpołpracy technologicznej. Poczym wykrwawiona resztka naszego kraju została przez owe "mocarstwa" spokojnie w Jałcie sprzedana.
  Dzisiaj znowu szczekamy i ujadamy dla Trumpa dla wymoczków znad Tamizy i znowu będziemy (zwłaszcza po zainstalowaniu stałej bazy USSmsnow) gwarantowanym celem przyszłej "agresji".
  Głupi raz - może przypadek.
  Głupi dwa razy - głupi po prostu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX