Niedziele handlowe 2018. Czy 23 września sklepy będą otwarte?

Przed nami kolejna niedziela, która nie będzie niedzielą handlową. W ostatni dzień tego tygodnia supermarkety i galerie handlowe będą zamknięte, dlatego większe zakupy warto zrobić wcześniej.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa i jak zmieni się liczba niedziel handlowych w kolejnych latach? Podpowiadamy.

Niedziele handlowe – wrzesień 2018. Dlaczego najbliższa niedziela jest wolna od handlu?

To, czy dana niedziela jest niedzielą handlową, czy też nie, reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę, przyjęta w dni 10 stycznia 2018 roku. Z jej treści wynika, że do końca tego roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu, a niedzielami handlowymi są z reguły pierwsza i ostatnia niedziela danego miesiąca. Oznacza to, że 23 września nie jest niedzielą handlową, ale kolejna niedziela – 30 września – już tak. W niedzielę w kolejnym tygodniu będziemy mogli zrobić zakupy w galerii handlowej lub w dowolnym supermarkecie, np. w Lidlu, Biedronce, Auchan czy Tesco, z kolei w niedziele niehandlowe, takie jak zbliżająca się niedziela 23 września, możemy posiłkować możliwością zrobienia niewielkich zakupów na stacji benzynowej, w osiedlowym sklepiku lub w sklepie sieci Żabka, który jest jednocześnie placówką pocztową.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Ile niedziel handlowych będzie w kolejnych latach?

Zasada mówiąca o tym, że niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu, ulegnie dezaktualizacji wraz z końcem tego roku. Od stycznia 2019 roku będziemy musieli się przyzwyczaić, że niedziele handlowe wypadają zaledwie raz w ciągu miesiąca. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie za dwa lata – w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych w całym roku (będą to ostatnia niedziela stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem). Twórcy ustawy chcą wprowadzać zakaz handlu w niedziele stopniowo, aby ostatecznie doprowadzić do całkowitego zakazu sprzedaży w ostatni dzień tygodnia.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (24)
Niedziele handlowe 2018. Czy 23 września sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • ida61

  Oceniono 12 razy 4

  Polska gospodarka traci na zamknietych sklepach w niedziele, anwet wegrzy zrozumieli ze trzeba miec otwarte sklepy w niedziele. dlaczego katole polscy robiz akuopy w niedziele winnych krajach gdzie te sklepy sa otwarte , nawet ksiezy widzialam w niedziele w sklepach.

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 4

  ... a w USA biją murz...., no tych, aeroamerykanuf, he!

 • Edward Żmuda

  Oceniono 3 razy 3

  Kupowałem ostatnio w niedzielę w sklepie osiedlowym piwo i pepsi- zgolili mnie okropnie- nie ma co litować sie nad małymi sklepami to ździercy.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 11 razy 3

  To jest skandal. Faszyzm nadciąga. Akurat w tą niedzielę chciałem kupić filcowe podkładki, kątowniki, akryl, pineski, ścierki z mikrofibry i słomki. Ta niedziela jest przykładem upadającej demokracji!

 • remislanc

  Oceniono 15 razy 3

  Mamy nadzieję, że już niebawem WSZYSTKIE NIEDZIELE będą wolne dla pracowników tesco, sresco, biedronek, stonek i innych małpek.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli juz czwartek... skoro UZ sie uaktywnil :)... czekamy na artykul tej samej tresci o 16:00 i 22:00 potem jeszcze jutro o 8:00 i 19:00 no i jeszcze raz w niedziele rano :))) i tak do nastepnego czwartku....

  Wasz nowy layout na stronie jest okropny ale doceniam ze teraz "artykuly" UZa maja osobna zakladke :))

 • drozd215a

  Oceniono 7 razy 1

  Tym razem, "artykuł" sponsoruje Lidl.

 • kann2

  Oceniono 7 razy 1

  Ooooooch, ooooooch!

 • loneman

  Oceniono 6 razy 0

  Oczekuje WIECEJ takich artykulow bo pi$ssoru⚡⚡kie trolle szlag trafia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX