Karambol na S1 w Jaworznie. Jedna osoba nie żyje, 13 rannych. Przyczyną dym z palonych opon

W Jaworznie na Śląsku doszło do zderzenia 16 samochodów. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Przyczyną karambolu miał być dym z palonych opon, który ograniczył widoczność.

Po godzinie 22 w okolicach pomiędzy węzłem Mysłowice a zjazdem z drogi S1 na Jaworzno zderzyło się 16 pojazdów, na pasach w obu kierunkach. - Do wypadku doprowadził gęsty dym, który zasłonił kierującym drogę - mówi brygadier Dariusz Kleszcz, komendant miejski państwowej straży pożarnej w Jaworznie. Nie było nic widać, dlatego kierujący nie mogli odpowiednio zareagować, samochody wjeżdżały jeden na drugiego. 

Jak wynika ze wstępnych informacji pod wiaduktem miały znajdować się opony, które na skutek podpalenia, spowodowały gęste zadymienie. Nie wiadomo czy podpalenie było celowe.

Na miejscu interweniowało lotnicze pogotowie ratunkowe i 13 zastępów straży pożarnej z czterech miast. Niestety nie udało się uratować 35-letniego mężczyzny, który podróżował z żoną i dziećmi. 35-latek był zakleszczony w samochodzie, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Ponadto w wyniku zderzenia 14 osób, w tym 4 dzieci, zostało rannych. 

Droga przez ponad pięć godzin zamknięta była w obu kierunkach. Policja i prokuratura badają okoliczności karambolu.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (29)
Karambol na S1 w Jaworznie. Jedna osoba nie żyje, 13 rannych. Przyczyną dym z palonych opon
Zaloguj się
 • axenrolle

  Oceniono 18 razy 14

  Nie wiadomo czy podpalenie było celowe... jeśli ktoś zastanawia się czy podpalenie było celowe to może niech wyjaśni jakie jeszcze mogło być?

 • borsuk07

  Oceniono 20 razy 14

  " pod wiaduktem miały znajdować się opony " - gdzie służby drogowe, policja. Ktoś te drogi sprawdza a tam OPONY sobie leżą i oprócz ognia mogą być przedmiotem głupich żartów dzieciaków.

 • anonimowykomentator

  Oceniono 13 razy 9

  Na pewno podpalenie nie było celowe. Dzikie opony często gniazdują i mnożą się ocierając pod wiaduktami, ze względu na bliskie im dźwięki motoryzacji...

 • alexcomp

  Oceniono 13 razy 7

  ..."samochody wjeżdżały jeden na drugiego"...
  ..."pod wiaduktem miały znajdować się opony"...
  ...."Nie wiadomo czy podpalenie było celowe."....

  Następny grafomański tekst gazety. Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 4

  Skur....syny, które celowo podpaliły opony pod wiaduktem powinny być oskarżone za zabójstwo i próbę zabójstwa z premedytacją. Co za bydło.

 • marc.pl

  Oceniono 29 razy 3

  Spróbujcie w Polsce zachować bezpieczną odległość za poprzedzającym pojazdem - zaraz ten z tyłu wyprzedzi nas nawet na ciągłej linii i będzie się w tą lukę wciskał na siłę. Niestety ale Polska to inna cywilizacja bardziej wschodnia jak zachodnia.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 3

  To jak w Smoleńsku , nic nie widać ale "lądujmy" jedziemy ile fabryka dała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX