29-latek miał zakaz prowadzenia auta, wsiadł jednak za kółko. Zginęła jego 26-letnia pasażerka

26-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w Rudnie na Lubelszczyźnie. Była pasażerką auta, którym kierował 29-latek. Mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa.

W niedzielę nad ranem w Rudnie na Lubelszczyźnie 29-letni kierowca Opla Vectry stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu i uderzył w wycięte drzewa. Przyczyną była najprawdopodobniej zbyt duża prędkość.

26-letnia pasażerka auta zginęła na miejscu. 29-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Oboje pochodzą z gminy Mchów.

Policjanci ustalili, że kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do 2019 roku. W chwili wypadku był pijany - miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (102)
29-latek miał zakaz prowadzenia auta, wsiadł jednak za kółko. Zginęła jego 26-letnia pasażerka
Zaloguj się
 • piotr_ze_wsi

  Oceniono 57 razy 47

  Rodzina pewnie płacze po dziewczęciu, ale należy się radować, bo zginęła tylko ta, która wiedziała, z kim wsiada do auta. Nie zginął nikt niewinny i to jest dobra wiadomość.

 • swerd

  Oceniono 23 razy 19

  jechał może i bez uprawnień, za to szybko i bezpiecznie
  no do momentu wypadku, ale jednak

 • dziadekjam

  Oceniono 51 razy 15

  Morderca i samobójczyni - trudno o inny wniosek...

 • maxstirner

  Oceniono 23 razy 13

  Oczywiście pomijamy fakt, że kobieta zginęła dobrowolnie. Bo jej życie należy do państwa, czy tam jakiegoś sądu. Czyli gdyby wyskoczyła przez okno to legalista zakaże oknu sie otwierać.
  Bo tak sobie życzy.

 • pan_mamon

  Oceniono 28 razy 12

  Powinno się prowadzić rejestr ze zdjęciami pijaków-recydywistów. Dodatkowo za złapanie za kolejną jazdę - dzień w dzień prace społeczne z tabliczką informującą o przyczynie kary - jak w USA. Kolejna kara - kamieniołomy - a zarobek na fundusz ofiar wypadków / poszkodowanych.

 • dex_pl

  Oceniono 18 razy 10

  Jaka kara powinna zostać wykonana:
  - najpierw chłosta publiczna - za złamanie zakazu - z pewnością by zapamiętał na drugi raz
  - dodatkowa kara za złamanie zakazu - kilka miesięcy więzienia
  - kara za prowadzenie po alko - maksymalna wartość z widełek - jako recydywa
  - kara za zabójstwo - średnia wartość z widełek

  Jaka kara zostanie zasądzona? jakies 3000 grzywny za złamanie zakazu, zakaz do 2025 (którego i tak nie będzie respektował) oraz 3 lata w zawieszeniu na 5 za spowodowanie wypadku. I tyle.

 • Marek Marek

  Oceniono 31 razy 9

  zwykły chłopak co dziewczynie zaproponuje jazdę autobusem lub spacer jest zwykłym smieciem i frajerem. Ale taki pijany koleś bez prawa jazdy jeżdzący vectrą widac że ma powodzenie. nie ma potrzeby aby takie dziewczyny chodziły po świecie. Dobrze, że jej juz z nami nie ma.

 • nitajx

  Oceniono 8 razy 8

  który to już wypadek pijanego kierowcy z obowiązującym go zakazem prowadzenia pojazdów? może jakby miał do zapłacenia 10 000 zł i od razu zawiasy to byłaby skuteczniejsza kara?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX