Wypadek na A2. Trzy osoby ranne. Autostrada w kierunku Poznania zablokowana

Między węzłem Wartkowice a Dąbie na autostradzie A2 zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Droga jest zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy.

Do wypadku na A2 doszło w piątek około godziny 11:30 w okolicach Łodzi

Zablokowana A2 przez wypadek

Między węzłem Wartkowice a Dąbie na autostradzie A2 zderzyły się dwa pojazdy - ciężarówka i samochód osobowy. Poszkodowane są trzy osoby. 

Na miejscu pojawiło się aż siedem jednostek straży pożarnej. W akcji ratunkowej brał udział także śmigłowiec LPR.

Utrudnienia na A2

W związku z piątkowym wypadkiem kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze. Jak informuje Onet.pl, policja wyznaczyła już objazd - od węzła Wartkowice drogą wojewódzką 703 do Poddębic, drogą krajową 72 do Uniejowa i drogą krajową 473 do węzła Dąbie, przez który można powrócić na A2.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (15)
Wypadek na A2. Autostrada w kierunku Poznania zablokowana
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 7 razy 3

  Jadąc czasami autostradami, obserwując styl jazdy kierowców, mam wrażenie, że i tak relatywnie mało jest wypadków.
  Podziwiam tych, co siedzą prawie na zderzaku samochodu przed nim, że wydaje im się, że przez to będą szybciej. Kiedy w końcu będzie to, jak w innych cywilizowanych krajach, ostro karane?

 • techno-logik

  Oceniono 2 razy 2

  Może już wreszcie przyszedł czas, żeby policja w sposób ciągły prowadziła obserwację Jaśnie Panów Tirowców, którzy na autostradzie tną minimum 100 km/h (dozwolona 80), a na normalnej drodze 90 km/h (dozwolona 70). Ponadto mamy chyba największy procent ciężarówek w stosunku do wszystkich pojazdów w Europie. Sama ich obecność w tej ilości stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Trzeba przerwać ten chocholi taniec Tiry i towary na drogi.

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 4 razy 2

  Często jeżdżę A2 i to co się dzieje na lewym pasie to Polska w pigułce. Z reguły wybieram prawy, a walkę o przetrwanie na lewym tylko sobie obserwuję :)

 • callistob

  Oceniono 1 raz 1

  Jazda tą autostradą bardzo często, poza dniami weekendowymi to jest koszmar. Tam jest ruch jak w zatłoczonym mieście tyle, że jest znacznie więcej ciężarówek jadących jedna za drugą, wyprzedzających się namiętnie, co skutecznie blokuje obydwa pasy. Dodajmy do tego nawet zupełnie przeciętne natężenie świrów i mamy, to co mamy. Tam zresztą rzeczywiście człowieka może trafić szlag, bo albo się wlecze za dziesięcioma tirami na prawym pasie z poczuciem, że już lepiej jest na osiedlowej ulicy, albo walczy o przetrwanie na lewym i w sumie tylko po to, żeby po wyprzedzeniu nastej ciężarówki wjechać za kolejne. Masakra. Pewnie w tym wypadku ktoś się nie wyrobił i nie dał rady wyhamować przed tirem, który sobie na luzaku wjechał na lewy pas. Dwa pasy akurat na tej autostradzie to niestety pomyłka.

 • lactum

  Oceniono 5 razy 1

  Chamstwo, agresja i brak kultury jazdy. Jadac w kierunku Wroclawia A4 po stronie RFN jadace za mna ciezarowki polskie jechaly spokojnie. Po przejechaniu granicy pomimo ograniczenia szybkosci zaczely jedna po drugiej wyprzedzac mnie, przekraczajac przy tym dozwolona predkosc.

 • ligand17

  Oceniono 3 razy 1

  Czyżby jak zwykle ciężarówka wyprzedzała inną ciężarówkę i kierowca "przypadkiem" zapomniał upewnić się, że ma wystarczająco dużo miejsca i swoim manewrem nie stwarza zagrożenia?

 • lubiedobrze

  Oceniono 21 razy 1

  Słyszano jak kierowcy przed zderzeniem krzyczeli: "Jezus Maria".
  Tylko w tym roku polscy terrorysci zabili na drogach więcej ludzi niż muzułmańscy od 2001r.

 • burek_polny

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie bylo, jak zwykle - szybko, ale bezpiecznie.

 • remo29

  Oceniono 12 razy 0

  Było gęsiego, na zderzaczku, szybko, ale bezpiecznie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX