Wiceprezydent Częstochowy został odwołany. Miał potrącić 10-latka i uciec

Mirosław Soborak został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Częstochowy. Jest podejrzewany o potrącenie 10-letniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku.

Mirosław Soborak został zatrzymany w czwartek w związku podejrzeniem, że to on potrącił 10-latka jadącego rowerem w miejscowości Nierada pod Częstochową. Do wypadku doszło koło godz. 18, a został on zarejestrowany kamerą w innym samochodzie.

Kierowca, który spowodował wypadek, zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzanym jest właśnie Mirosław Soborak. Policjanci pojawili się w mieszkaniu Soboraka wieczorem w środę 12 września, jednak go w nim nie było. Policjanci zastali go dopiero dzień później rano. Podczas zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie

Dzień po zatrzymaniu na stronie Urzędu Miasta Częstochowy pojawił się taki komunikat:

W związku z informacjami, jakie dotarły do Urzędu Miasta Częstochowy dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem pracownika funkcyjnego Urzędu Miasta, Mirosława Soboraka, Prezydent Miasta podjął decyzję o cofnięciu jego upoważnienia do reprezentowania organu wykonawczego miasta i odwołaniu go ze stanowiska.

Obowiązki Soboraka przejmą teraz inne osoby. Były już wiceprezydent Częstochowy zostanie doprowadzony do prokuratury w piątek.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ