Nauczyciel, który uderzył ucznia w Głogowie to szef klubu "GP". Miał być zasłużonym obywatelem miasta

Nauczyciel, który uderzył ucznia w twarz w szkole, to 68-letni Jan R. Mężczyzna szefuje klubowi "Gazety Polskiej", a niedawno wystąpiono o nadanie mu tytułu zasłużonego obywatela Głogowa. Jak ustaliła Gazeta.pl nauczyciel już poprosił, by mu go nie wręczać.

W internecie pojawiło się nagranie z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, na którym widać, jak nauczyciel uderza w twarz jednego z uczniów.

- Nie rozumiesz tego? Jak ci poprawię z drugiej, to ku*** spadniesz - mówi nauczyciel tuż po tym, jak uderza ucznia z otwartej dłoni. O sprawie dowiedział się starosta, który zawiesił nauczyciela, z kolei dyrektor Zespołu Szkół złożyła zawiadomienie w prokuraturze.

 

Trwa wyjaśnianie incydentu, jednak "Gazeta Wrocławska" dotarła do informacji na temat bohatera nagrania. Okazuje się, że nauczyciel to 68-letni Jan R., z wieloletnim stażem.

Nauczyciel z Głogowa to szef klubu "GP". Ma zostać honorowym obywatelem

Gazeta wskazuje, że część uczniów szkoły bierze w obronę nauczyciela, wskazując, że uderzony nastolatek "ciągle go prowokował". Wrocławska "Gazeta Wyborcza" pisze z kolei. że na Facebooku powstała już grupa poparcia utworzona przez kilku uczniów, którzy zbierają głosy pod petycją w obronie nauczyciela.

Jak się okazuje, 68-letni Jan R. jest nie tylko nauczycielem. To także szef klubu "Gazety Polskiej" w Głogowie, a niedawno do Rady Miejskiej miasta trafił wniosek o nadanie Janowi R. tytułu zasłużonego obywatela miasta. Wystąpił o to Klub Radnych Jana Zubowskiego, a komisja poparła ten wniosek.

Z informacji Gazeta.pl wynika, że Jan R. poprosił przewodniczącego Rady Miejskiej, by wycofano wniosek o nadanie mu tego tytułu.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie

Więcej o: