Niedziele handlowe 2018. Jak w tę sobotę otwarte będą sklepy Biedronka, Lidl i Tesco?

Przed nami kolejna niedziela, jednak nie będzie to niedziela handlowa. Z tego powodu warto zrobić zakupy jeszcze dzisiaj. Jak w soboty otwarte są duże sklepy, takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco?

Podajemy godziny otwarcia supermarketów i dyskontów, które Polacy odwiedzają najchętniej.

Auchan - godziny otwarcia w soboty i niedziele handlowe

Podobnie jak konkurencja, w reakcji na nowe przepisy właściciele sklepów sieci Auchan również wydłużyli godziny pracy w przedostatni dzień tygodnia. Większość sklepów sieci Auchan jest czynna w soboty od 7:00 do 22:00. W niedziele handlowe sklepy tej marki otwarte są trochę krócej - od 9:00 do 21:00 lub do 22:00 w przypadku sklepów, które znajdują się na terenie galerii handlowej.

Jak w weekendy otwarte są sklepy Biedronka?

To, w jakich godzinach jest otwarty dany sklep sieci Biedronka, jest uzależnione m.in. od lokalizacji, można jednak powiedzieć o ogólnej zasadzie dla sklepów tej marki. Większość Biedronek jest czynna w soboty od 6:00 lub 7:00 i pozostaje otwarta aż do 22:00. Niektóre ze sklepów, np. te w centrum miasta czy na dworcach mogą być czynne nawet do 23:00. W niedziele handlowe Biedronki otwarte są najczęściej w godzinach 8:00 - 21:00.

Lidl - godziny pracy w soboty

Po wprowadzeniu w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, właściciele sieci sklepów Lidl zadecydowali o wydłużeniu godzin pracy w piątki i soboty. Jeżeli zechcemy wybrać się na zakupy właśnie do Lidla, dziś sklepy tej marki otwarte będą od 7:00 do 22:00. Gdyby jutro była niedziela handlowa, sklepy Lidl byłyby czynne od 9:00 do 19:00.

Tesco - jak w weekend otwarte będą sklepy tej sieci?

Sklepy sieci Tesco, które do momentu wprowadzenia ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele były czynne 24 godziny na dobę, musiały skrócić godziny pracy. Najczęściej w soboty są one otwarte do 23:00. Sklepy tej sieci w mniejszych miejscowościach pracują krócej, bo często tylko do 18:00.

Więcej o: