Dominik Tarczyński leci na konferencję do USA? Będzie na niej bloger od rasistowskich teorii

Dominik Tarczyński widnieje na liście prelegentów konferencji Phyllis Schlafly Gateway Eagle Council, organizowanej przez amerykańskie środowiska prawicowe. Wśród innych mówców znajdziemy m.in. blogera, który przekonuje o zależności między rasą a ilorazem inteligencji.

Konferencja Phyllis Schlafly Gateway Eagle Council obędzie się między 14 a 16 września na lotnisku w Saint Louis w USA.

Dominik Tarczyński na konferencji skrajnej prawicy w USA

Jak można sprawdzić na portalu thegatewaypundit.com, który współorganizuje wydarzenie, jednym z panelistów będzie poseł Dominik Tarczyński.

Czym jest samo wydarzenie? Jak informuje serwis itsgoingdown.org będzie to spotkanie różnej maści skrajnie prawicowych aktywistów, publicystów, youtuberów, a nawet przedstawicieli prawicowych partii w Europie. Na konferencji będą m.in. przedstawiciele niemieckiej eurosceptycznej i antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Obecność Dominika Tarczyńskiego u boku polityków AfD nie dziwi - polityk w wielu publicznych wypowiedziach podkreślał swoją niechęć wobec uchodźców.

Kontrowersyjna jest jednak obecność na konferencji kanadyjskiego youtubera i publicysty Stefan Molyneuxa. Kanadyjczyk w swoich programach przedstawia tezę, jakoby iloraz inteligencji był uzależniony od rasy. Molyneux przekonywał w jednym z programów, że na samej górze jeśli chodzi o inteligencję znajdują się aszkenazyjscy Żydzi natomiast na samym dole Afroamerykanie, Afrykanie subsaharyjscy, pigmeje i rdzenni Australijczycy. Wszyscy pozostali są "gdzieś pomiędzy".

Wysłaliśmy do Dominika Tarczyńskiego maila z pytaniem, czy wiedział, że na konferencji będzie Molyneux. Czekamy na odpowiedź.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: