Głogów: nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Jest nagranie. Dyrektorka szkoły mówi o prowokacji

Z nagrania, które pojawiło się w lokalnych mediach wynika, że 11 września w jednej z głogowskich szkół nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Podczas lekcji wyzywał też innych uczniów i groził, że zrobi im "tresurę". Sprawa wyszła na jaw, bo jeden kolegów ucznia nagrał zajście swoim telefonem.

Do zdarzenia doszło w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. O sprawie poinformował portal "Głos Wojewódzki" - do redakcji przesłano 15-sekundowe nagranie, na którym widać, jak nauczyciel uderza w twarz jednego z uczniów klasy pierwszej. 

Nauczyciel uderza ucznia: "Ja wam zrobię tresurę"

Zdarzenie wyszło na jaw, bo jeden z uczniów nagrał zdarzenie w klasie. Na zamieszczonym przez Radio Wrocław nagraniu widać na początku, jak nauczyciel jednego z przedmiotów zawodowych nerwowo chodzi po klasie.

- Ja wam zrobię tresurę - zwraca się do uczniów. - Nie rozumiecie tego, co do was mówię? - agresywnie dopytuje.

Następnie mężczyzna podchodzi do jednego z uczniów i uderza go w twarz. 

- Ale o co chodzi? - słyszymy w odpowiedzi i film się urywa. Po uderzeniu ucznia nauczyciel miał nadal grozić uczniowi i mówić, że zrobi mu krzywdę.

 

Głogów. Nauczyciel zawieszony w obowiązkach

Dzień po zdarzeniach o sprawie zostało poinformowane Starostwo Powiatowe w Głogowie. Rzecznik Bartłomiej Adamczak przekonuje, że natychmiast podjęto działania mające zmierzać do wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do nauczyciela.

- Taki incydent nigdy nie powinien mieć miejsca, zwłaszcza, że dopuścił się go nauczyciel z 40-letnim stażem pracy - powiedział Adamczak w rozmowie z Polsat News.

Jak dodał, nauczyciel został już zawieszony w obowiązkach. Wcześniej nie było na niego żadnych skarg - wręcz przeciwnie, był wielokrotnie nagradzany i chciano przyznać mu tytuł "Zasłużony dla Miasta Głogowa". 

Dyrekcja: uczniowie mogli sprowokować 

Starostwo w Głogowie poinformowało o sprawie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Skierowano też do prokuratury dwa zawiadomienia: pierwsze dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej uderzonego ucznia, a drugie...nieuprawnionego wykonania nagrania i rozpowszechniania wizerunku osób, które są na nim widoczne. 

Jednocześnie postępowanie wewnętrzne prowadzi szkoła. Dyrektorka Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych Sylwia Chodor w rozmowie z Polsat News przyznała, że chciałaby poznać szerszy kontekst sytuacji, do której doszło w klasie.

- Myślę, że klasa niestety po części sprowokowała nauczyciela swoim zachowaniem - powiedziała.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie

Więcej o:
Komentarze (326)
Głogów: nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Jest nagranie. Dyrektorka szkoły mówi o prowokacji
Zaloguj się
 • xxlxx63

  Oceniono 91 razy 49

  Prymusów w samochodówce albo budowlance raczej nie uświadczy. Patologiczne zachowania tych wyrzutków mogą wyprowadzić z równowagi. Brawo panie profesorze tylko dlaczego tak delikatnie.

 • menel83

  Oceniono 50 razy 34

  15 sek fragment, ciekawe że tylko tyle udalo sie pokrzywdzonym uczniom nagrać.

  Lepiej w ten sposob wychowywac patusow niz maja kubel zakladac nauczycielce, bo ta przeciez nie uderzy.

  Trzymam kciuki za pedagoga!

 • WInston Ski

  Oceniono 55 razy 29

  Gardzę wami Czerskimi. Raz patafiany z forum stękają na patologię 500+ a potem (jak w tym przykładzie) bronią tejże patologii. Tfu!

 • america_n_beauty

  Oceniono 60 razy 28

  Za komuny, gdy nauczyciel się wku...ł, dostawało się z trepa i jakoś rocznik lata 70 chodzi prosto od linijki, problemy zaczęły się po 90 roku, gdy zaczęto tępić kary cielesne - gó...arz powinien w samochodówce mieć do jaj przypięte klemy od akumulatora to nauczył by się szacunku do starszych

 • smiki48

  Oceniono 69 razy 27

  i w szkole i w codziennym życiu powinna obowiązywać zasada wzajemności. Jeżeli zatem uczeń używa niecenzuralnych słów lub używa przemocy, to nauczyciel powinie mieć prawo użyć podobnych środków w celu opanowania ucznia. Obecnie uczę może uderzyć nauczyciela i praktycznie nic mu się nie stanie. W najgorszym przypadku zostanie przeniesiony do innej szkoły. A zasada powinna być jedna. Jest przekroczenie i wina musi być skuteczna i dotkliwa kara. Nie może być tak, że 10-stolatka znęcająca się nad słabszymi koleżankami jest nie do ruszenia, bo jest za młoda i nie można jej usunąć ze szkoły. A powinna być ukarana w dokładnie taki sam sposób jak to robiła koleżankom.

 • endriu641

  Oceniono 40 razy 24

  Możesz w ten sposób obronił się przed założeniem kosza na głowę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX