Głogów: nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Jest nagranie. Dyrektorka szkoły mówi o prowokacji

Z nagrania, które pojawiło się w lokalnych mediach wynika, że 11 września w jednej z głogowskich szkół nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Podczas lekcji wyzywał też innych uczniów i groził, że zrobi im "tresurę". Sprawa wyszła na jaw, bo jeden kolegów ucznia nagrał zajście swoim telefonem.

Do zdarzenia doszło w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. O sprawie poinformował portal "Głos Wojewódzki" - do redakcji przesłano 15-sekundowe nagranie, na którym widać, jak nauczyciel uderza w twarz jednego z uczniów klasy pierwszej. 

Nauczyciel uderza ucznia: "Ja wam zrobię tresurę"

Zdarzenie wyszło na jaw, bo jeden z uczniów nagrał zdarzenie w klasie. Na zamieszczonym przez Radio Wrocław nagraniu widać na początku, jak nauczyciel jednego z przedmiotów zawodowych nerwowo chodzi po klasie.

- Ja wam zrobię tresurę - zwraca się do uczniów. - Nie rozumiecie tego, co do was mówię? - agresywnie dopytuje.

Następnie mężczyzna podchodzi do jednego z uczniów i uderza go w twarz. 

- Ale o co chodzi? - słyszymy w odpowiedzi i film się urywa. Po uderzeniu ucznia nauczyciel miał nadal grozić uczniowi i mówić, że zrobi mu krzywdę.

 

Głogów. Nauczyciel zawieszony w obowiązkach

Dzień po zdarzeniach o sprawie zostało poinformowane Starostwo Powiatowe w Głogowie. Rzecznik Bartłomiej Adamczak przekonuje, że natychmiast podjęto działania mające zmierzać do wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do nauczyciela.

- Taki incydent nigdy nie powinien mieć miejsca, zwłaszcza, że dopuścił się go nauczyciel z 40-letnim stażem pracy - powiedział Adamczak w rozmowie z Polsat News.

Jak dodał, nauczyciel został już zawieszony w obowiązkach. Wcześniej nie było na niego żadnych skarg - wręcz przeciwnie, był wielokrotnie nagradzany i chciano przyznać mu tytuł "Zasłużony dla Miasta Głogowa". 

Dyrekcja: uczniowie mogli sprowokować 

Starostwo w Głogowie poinformowało o sprawie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Skierowano też do prokuratury dwa zawiadomienia: pierwsze dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej uderzonego ucznia, a drugie...nieuprawnionego wykonania nagrania i rozpowszechniania wizerunku osób, które są na nim widoczne. 

Jednocześnie postępowanie wewnętrzne prowadzi szkoła. Dyrektorka Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych Sylwia Chodor w rozmowie z Polsat News przyznała, że chciałaby poznać szerszy kontekst sytuacji, do której doszło w klasie.

- Myślę, że klasa niestety po części sprowokowała nauczyciela swoim zachowaniem - powiedziała.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie

Więcej o: