Orzysz: od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną i dziećmi, a w szafie miał broń i amunicję

Zarzut znęcania się nad rodziną dla 54-letniego mieszkańca Orzysza. W jego mieszkaniu i na posesji policjanci znaleźli 7 sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Orzysza ustalili, że mężczyzna od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną oraz dziećmi. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że 54-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał najbliższych, poniżał ich oraz nieustannie niepokoił. Do tego wyganiał z domu, groził pobiciem i pozbawieniem życia, a nawet spaleniem domu.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy policjanci znaleźli w mieszkaniu i na posesji 54-latka broń i amunicję. Wśród nich był rewolwer, pistolet, broń długa, metalowa lufa czy drewniana kolba. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 7 sztuk różnego rodzaju broni i blisko 250 sztuk amunicji.

Trwa ustalanie, czy mieszkaniec Orzysza miał stosowne pozwolenia oraz czy zabezpieczone sztuki broni są bronią w myśl przepisów Ustawy o broni i amunicji. Jeśli policjanci stwierdzą, że 54-latek posiadał broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia usłyszy zarzut. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Tymczasem mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za psychiczne znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat wiezienia.

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (57)
Orzysz: od 26 lat znęcał się psychicznie nad żoną i dziećmi, a w szafie miał broń i amunicję
Zaloguj się
 • mateusztt

  Oceniono 17 razy 13

  jak się kupuje wiatrówkę za 99zł to pozniej tak jest : lufa osobno, kolba osobno.

 • jozbieszczad

  Oceniono 21 razy 11

  Nie pokazujcie zdjęcia tej > broni< amerykanom ,bo pomyślą ,że ich przemysł zbrojeniowy oszukał .

 • glock18

  Oceniono 11 razy 9

  Następny PiSowiec - dżentelmen !

 • staszek78

  Oceniono 14 razy 8

  Kilka wiatrówek to broń gratulacje polska policja super uzbrojonego napastnika złapali medal i dyplom im od razu. Nie piszcie takich artykułów bo wstyd przed światem, że u nas zabawki dla dzieci określa się mianem broni i to w oficjalnych dokumentach państwowych.

 • lw1452

  Oceniono 8 razy 4

  jak to mozliwe ze cos takiego trwalo 26 lat. Syndrom sztokholmski w wydaniu ojca-Polaka. I oczywiscie n ikt tego nie zauwazyl.....

 • iremus

  Oceniono 5 razy 3

  .....Trwa ustalanie, czy mieszkaniec Orzysza miał stosowne pozwolenia..... To jest chyba jakaś kpina policyjno-prokuratorska. Żeby sprawdzić pozwolenie na broń potrzeba telefon i kilka minut a konkretnie jeden telefon do wydziału postępowania administracyjnego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.
  To państwo faktycznie jest w tragicznej kondycji.

 • tilow3

  Oceniono 15 razy 3

  Stawiam cały swój majątek przeciwko rublom, że to bydle, to zwolennik pisowskiej troski o rodzinę. Stawiam również na to, że karnie meldował się co niedziela w kościele i przyjmował komunię, jako prawdziwy Polaki katolik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX