Afera w szczecińskiej policji? Komendant podał się do dymisji. W tle suto zakrapiana impreza

Szef komisariatu Szczecin-Śródmieście Daniel Szczęsny podał się do dymisji. Stało się to po imprezie, podczas której komendant, jak twierdzą świadkowie, zachowywał się niewłaściwie wobec jednej z policjantek.

O nieoczekiwanym odejściu Daniela Szczęsnego ze stanowiska szczecińskiego komendanta pisze "Głos Szczecina". Według biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przyczyną podania się do dymisji były powody osobiste.

Szczecin. Komendant podał się do dymisji. "Niewłaściwe" zachowanie

Okazuje się jednak, że nagła dymisja może mieć związek z imprezą, która miała miejsce 7 września na terenie siedziby Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Według uczestników, do których dotarła Wirtualna Polska, Szczęsny zachowywał się podczas imprezy co najmniej niestosownie. - Używał niecenzuralnych słów i nadużywał swojej pozycji w stosunku do innych osób - cytuje jednego ze świadków portal. 

Jak podaje wp.pl, według świadków szef komisariatu zachowywał się "niewłaściwie" w stosunku do podległej mu policjantki. Przewodniczący NSZZ Policjantów w Zachodniopomorskiem mówi na łamach portalu, że "doszło tam do pewnego zdarzenia".

Sprawa w toku

Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie przyznaje, że komendant wojewódzki polecił "wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z udziałem byłego komendanta komisariatu, do których miało dojść poza służbą podczas prywatnego spotkania". - Stosowne postępowanie kontrolne zostało wszczęte po uzyskaniu informacji o możliwości naruszenia przez niego obowiązujących przepisów - mówi dziennikarzom wp.pl.

Sprawa jest wyjaśniana także przez biuro spraw wewnętrznych i prokuraturę.

Konfetti dla wiceministra. Zieliński: Zwróciłem się do komendanta głównego policji o wyjaśnienie tej sprawy

Więcej o:
Komentarze (83)
Szczecin. Po imprezie komendant podał się do dymisji
Zaloguj się
 • Piotr Świderek

  Oceniono 24 razy 18

  Co to znaczy : podał się do dymisji? Tj. czy komendant pod wpływem alkoholu molestujący policjantkę poszedł na emeryturę w kwocie 7000 zł/mc czy też jako szeregowy policjant pojawi się jako "krawężnik"?

 • tadjan

  Oceniono 18 razy 12

  mówiłem że to gestapo, że im wszystko wolno...... kobiety od qrew wyzywać, a przed bandytą uciekać. no i jeszcze barierki pilnować kaczej pokrace.

 • guarnica

  Oceniono 27 razy 9

  Nabór do policji jest tzw. negatywny. Do policji ida ci których gdzie indziej nie chcą. No i potem z nich wybiera sie kogoś na komendanta czy to komisariatu czy komendy powiatowej albo wojewódzkiej. Nie zmienia to faktu , że ciągle są to ci sami nieudacznicy, dla których policja była jedyną możliwością. No i mamy efekty. A to znajdą jakiegoś komendanta bez spodni pod Biedronką, a to jakiś po pijaku rozbije radiowóz, albo jak w Szczecinie nawalony publicznie pchał łapę pod spódnicę. Ale to ani początek an koniec. Pamiętacie patrole konne z anielskimi skrzydłami albo deszcz z konfetti. Ryba psuje się od głowy.

 • Tadeusz Sikorski

  Oceniono 10 razy 8

  Mógł zostać księdzem i mógłby bezkarnie molestować ministrantów,a tak klops.

 • roro1000000

  Oceniono 11 razy 7

  jakoś tak to jest ze im wiecej witajacych dywanów i konfetti tym więcej korupcji, warcholstwa i śmierci na komisariatach

 • edals

  Oceniono 15 razy 7

  Nie po to szedłem do policji, żebym teraz nie mógł sobie chlać i rzygać gdzie mi się podoba.

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 7

  Kulsony robią co chcą bo mają przyzwolenie , mają spuszczać bęcki opozycji i chronić rządzących a nie obywateli , nic się w kraju nie wydarzyło , mieli wolne no to po kielonku .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX