Afera w szczecińskiej policji? Komendant podał się do dymisji. W tle suto zakrapiana impreza

Szef komisariatu Szczecin-Śródmieście Daniel Szczęsny podał się do dymisji. Stało się to po imprezie, podczas której komendant, jak twierdzą świadkowie, zachowywał się niewłaściwie wobec jednej z policjantek.

O nieoczekiwanym odejściu Daniela Szczęsnego ze stanowiska szczecińskiego komendanta pisze "Głos Szczecina". Według biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przyczyną podania się do dymisji były powody osobiste.

Szczecin. Komendant podał się do dymisji. "Niewłaściwe" zachowanie

Okazuje się jednak, że nagła dymisja może mieć związek z imprezą, która miała miejsce 7 września na terenie siedziby Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Według uczestników, do których dotarła Wirtualna Polska, Szczęsny zachowywał się podczas imprezy co najmniej niestosownie. - Używał niecenzuralnych słów i nadużywał swojej pozycji w stosunku do innych osób - cytuje jednego ze świadków portal. 

Jak podaje wp.pl, według świadków szef komisariatu zachowywał się "niewłaściwie" w stosunku do podległej mu policjantki. Przewodniczący NSZZ Policjantów w Zachodniopomorskiem mówi na łamach portalu, że "doszło tam do pewnego zdarzenia".

Sprawa w toku

Alicja Śledziona z KWP w Szczecinie przyznaje, że komendant wojewódzki polecił "wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z udziałem byłego komendanta komisariatu, do których miało dojść poza służbą podczas prywatnego spotkania". - Stosowne postępowanie kontrolne zostało wszczęte po uzyskaniu informacji o możliwości naruszenia przez niego obowiązujących przepisów - mówi dziennikarzom wp.pl.

Sprawa jest wyjaśniana także przez biuro spraw wewnętrznych i prokuraturę.

Konfetti dla wiceministra. Zieliński: Zwróciłem się do komendanta głównego policji o wyjaśnienie tej sprawy

Więcej o: