Tomasz Komenda walczy o milionowe odszkodowanie. Powiedział, że chce otworzyć własny biznes

Tomasz Komenda, niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo, domaga się milionowego odszkodowania od Skarbu Państwa. W rozmowie z dziennikarzami zdradził, co zrobi z pieniędzmi.

O 18 milionów złotych odszkodowania zamierza walczyć Tomasz Komenda, który niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo młodej dziewczyny, spędził w więzieniu 18 lat. Mężczyzna wyszedł na wolność w marcu tego roku, został też uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

- Karaluchy i szczury, których jest w zakładach karnych cała masa, miały większe prawa niż ja - mówił Komenda na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.

Wielokrotnie byłem bity i łamany. Kiedy współwięźniowie okładali mnie na spacerniaku, strażnicy odwracali głowy, kiedy szedłem po pomoc do psychologa, ten zamiast słuchać mnie, podlewał kwiatki, wycierał kurze, przekładał akta. Żeby żyć musiałem ostatni kłaść się spać i pierwszy się budzić. Trzy razy współwięźniowie odcinali mnie ze sznura, choć nie wiem po co to robili, bo wszyscy życzyli mi śmierci

- tak Komenda opisywał swój koszmar.

Tomasz Komenda ma pomysł na biznes

W rozmowie z "Super Expressem" Komenda zdradził, na co chciałby przeznaczyć uzyskane pieniądze. - Otworzę własną myjnię, po prostu mnie to kręci - powiedział.  Komenda chciałby też założyć rodzinę, otrzymuje wiele propozycji matrymonialnych. Mężczyzna twierdzi, że zacznie odpisywać kobietom za rok lub dwa, kiedy uporządkuje sprawy prawne.

Jak wyliczył jego obrońca Zbigniew Ćwiąkalski, Komenda spędził w więzieniu 6570 dni, a zatem domaga się za każdy dzień za kratkami 2,7 tys. zł. Wniosek o odszkodowanie trafi do sądu do końca roku.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (103)
Tomasz Komenda walczy o milionowe odszkodowanie. Chce otworzyć własną firmę
Zaloguj się
 • stanislawperkoz

  Oceniono 31 razy 19

  niezłe widowisko z tego się robi, a ilu przy tym zagubionym człowieku się upasie...

 • kinlej

  Oceniono 13 razy 11

  "otrzymuje wiele propozycji matrymonialnych. Mężczyzna twierdzi, że zacznie odpisywać kobietom za rok lub dwa"

  No to już po pieniądzach.

 • hi2per

  Oceniono 39 razy 9

  Odszkodowanie się należy, ale wpierw część kwoty powinni pokryć Prokuratorzy (Marta K. może ze swojego odszkodowania zapłacić za tatusia), Policjanci i cała reszta która się przyczyniła do skazania tego człowieka.

 • sop3

  Oceniono 29 razy 7

  A za prowadzenie sprawy Ćwiąkalski zażyczy sobie min 30% honorarium.A Komenda za jego czasów garował.

 • Voxuran Voxuran

  Oceniono 6 razy 6

  Rada dla pana Tomasza, niech pan bierze odszkodowanie i ucieka z tego popieprzonego kraju.

 • dante_waw

  Oceniono 7 razy 5

  Pan Komenda pierwsze pieniadze powien przeznaczyc na kupno ksiazki Aleksanda Dumasa "Hrabia Monte Christo"...

 • topjar

  Oceniono 4 razy 4

  "Po co mu biznes? 18 baniek" a słyszałeś takie zdanie "nuda zabija"
  nie mówiąc już o tym że ma skrzywienie psychiczne do porządku i sprzątania, więc wydaje się że myjnia go uszczęśliwi bardziej niż 18 milionów.

 • feriojp

  Oceniono 6 razy 4

  Oby sie nie zachlysnal tym odszkodowaniem bo cos mi sie wydaje ze nie jest gotowy na zagospodarowanie tak duzej sumy

 • burzochron

  Oceniono 6 razy 4

  Trzymam kciuki, ten facet może wiele dobrego zrobić. Niech opowie, opisze, jak wyglądała jego droga od zwyczajnego życia do więzienia. Jeśli dobrze się tym pokieruje, pan Komenda może przyczynić się do wielkich, pozytywnych zmian w systemie więziennictwa. A za odszkodowanie, rozkreci interes i da wielu ludziom pracę. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Byle tylko od hien trzymał się z daleka!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX