Niedziele handlowe 2018. Czy jutro będziemy mogli zrobić zakupy?

16 września to już trzecia niedziela w tym miesiącu. Wynika z tego, że nie będzie to niedziela handlowa.

W ostatni dzień tego tygodnia zamknięte będą zarówno galerie handlowe, jak i supermarkety, takie jak Auchan, Lidl, Biedronka i Tesco.

Niedziele handlowe – wrzesień 2018. W które niedziele tego miesiąca sklepy będą otwarte?

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele z dnia 10 stycznia 2018 roku, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają z reguły dwa razy w miesiącu. Niedziele "pośrodku" miesiąca to niedziele niehandlowe, z kolei niedziele "zewnętrzne", a więc pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca to niedziele handlowe. Oznacza to, że we wrześniu czeka nas jeszcze jedna niedziela handlowa, która wypadnie 30 września. Wyjątkowym pod względem liczby niedziel handlowych miesiącem w tym roku będzie grudzień - ze względu na wypadające w ostatnim miesiącu roku święta Bożego Narodzenia zadecydowano, że liczba niedziel handlowych zostanie zwiększona do czterech.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Dwie niedziele handlowe w miesiącu przejdą do przeszłości wraz z końcem tego roku. Od stycznia 2019 roku będziemy musieli przywyknąć do tego, że jest tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie w roku 2020 - za dwa lata w ciągu dwunastu miesięcy wypadnie zaledwie siedem niedziel handlowych. Stopniowe zmniejszanie ilości niedziel handlowych ma doprowadzić do całkowitego zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Warto jednak pamiętać, że wiceminister pracy Stanisław Szwed zapowiadał, że po tegorocznych wakacjach powstanie projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu, niewykluczone więc, że ilość niedziel handlowych w kolejnych latach ulegnie zmianie.

Więcej o:
Komentarze (27)
Niedziele handlowe 2018. Czy 16 września będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 23 razy 13

  Siekiera, motyka, kwiaty cięte ,
  jutro sklepy są zamknięte.

  Siekiera, motyka, stado kóz,
  przestańże p.....lić "UZ"!

 • kann2

  Oceniono 16 razy 12

  Od 4.00, o której pojawił się pierwszy dziś artykuł o niedzielnym zamknięciu sklepów minęły 3,5 godziny. Tyle się zmieniło, tyle nowych wiadomości spłynęło ze światowych agencji na ten temat. Jak dobrze, że Pan/Pani Redaktor czuwa od wczesnego rana, byśmy byli poinformowani. Pisze z domu, czy musi w redakcji dyżurować?

 • rave8

  Oceniono 22 razy 8

  Dobrze ze jest informacja. Bez tej informacji głupszy sort spałby jutro do 10, a tak to ruszą o 7 z rana pod Biedronki i inne Lidle. Cel dnia zostanie osiągnięty. Michnik spełniony, bo jak zwykle pokrętnym językiem wytłumaczył tłuszczy czy w najbliższą niedzielę będą konsumować czy bezczynnie będą siedzieć i patrzeć w sufit.

  Już niebawem , bo za tydzień kolejny artykuł " Czy w niedzielę zrobimy zakupy" :-)

 • america_n_beauty

  Oceniono 16 razy 4

  Dziennikarzu "UZ" - chciałbym powiadomić, że nawet nierozgarnięci wiedzą, kiedy niedziele są "handlowe" a kiedy nie.. przy okazji, zalecam coś bardziej pożytecznego - zapoznać się z różnicą "ilości" i "liczby"... niedziel :)

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Prozniaczy, uchlany i przezarty od konsumpcji fundowanej przez bolszewikow 1sort musi wiedziec kiedy "wolno kupowac" bo traci kontakt z czasem i przestrzenia :):):D

 • aaz1

  Oceniono 11 razy 3

  Myślę, że te wiadomości są specjalnie dla Was PISSSSTROLLLI, którzy gardzicie GW ale twardo czytacie wszystkie artykuły na tym portalu,ponieważ stoicie na straży "durnej zmiany" i musicie zwalczać" wrogie Wam" media
  UDANEJ NIEDZIELI Życzę
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tylko Polski szkoda

 • mrkazzz

  Oceniono 19 razy 3

  Michnik to raczej preferuje soboty wolne od handlu , shabbat , no ale w tedy nie bylo by tak istotnego news'a, a UZ stracil by tak wazrna pozycje w GW.

 • wu-du

  Oceniono 12 razy 2

  Główny rabin Agory Michnik ustalił iż będzie obowiązywał 10dniowy tydzień pracy, dla pracujących na śmieciówkach. Co drugi dziewiątek i co trzeci dziesiątek będzie wolny.

 • polak66maly

  Oceniono 12 razy 2

  przestancie wreszcie informowac lud pissowski co jest kiedy otwarte. Jak sie przejdzie, to sie moze nauczy, chociaz watpie w ich mozliwosci umyslowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX