Pogoda w przyszłym tygodniu przyniesie falę upałów. Miejscami nawet 33 stopnie Celsjusza

Pogoda w przyszłym tygodniu będzie w niektórych regionach kraju idealnie nadawać na wrześniowy urlop - słupki rtęci wskazywać będą miejscami powyżej 30 stopni Celsjusza.

Długoterminowa prognoza pogody udostępniana przez portal Ventusky.com obejmuje okres do 20 września. Na mapach widać, że od poniedziałku 17 września do czwartku 20 września w niektórych województwach można spodziewać się wręcz tropikalnej aury.

Fala upałów będzie miała swój początek w poniedziałek 17 września. Wówczas w ciągu dnia 30-stopniowe temperatury będą odnotowywane w zachodnich regionach kraju. W przeważającej części Polski słupki rtęci wskazywać będą ok. 23-25 stopni. Tego dnia - po południu - mogą jednak wystąpić burze - m.in. w woj. zachodniopomorskim i woj. śląskim.

Pogoda w poniedziałek 17 wrześniaPogoda w poniedziałek 17 września Ventusky.com

We wtorek 18 września ciepło rozleje się także na inne regiony. Na zachodzie słupki rtęci wskazywać będą ok. 30-31 stopni Celsjusza, w pozostałych województwach ok. 26-28 stopni. Najchłodniej będzie na północy, gdzie temperatura wynosić będzie ok. 23-24 stopni. Burze mogą pojawić się gdzieniegdzie na Dolnym Śląsku.

Pogoda we wtorek 18 wrześniaPogoda we wtorek 18 września Ventusky.com

Pogoda. 33-stopniowe temperatury

W środę 19 września będzie jeszcze goręcej - w zachodnich województwach nawet 33 stopnie Celsjusza. Odetchną nieco mieszkańcy wschodnich regionów, gdzie temperatura będzie wynosić ok. 22-24 stopni. Burze mogą pojawić się po południu w woj. zachodniopomorskim.

Pogoda w środę 19 wrześniaPogoda w środę 19 września Ventusky.com

W czwartek 20 września nadal będzie gorąco - w najcieplejszych miejscach kraju temperatura wynosić będzie nawet 32 stopnie. Upał odrobinę zelżeje w centrum i na wschodzie, nie będzie jednak odpuszczać południowym regionom.

Pogoda w czwartek 20 wrześniaPogoda w czwartek 20 września Ventusky.com

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: