Pogoda w przyszłym tygodniu przyniesie falę upałów. Miejscami nawet 33 stopnie Celsjusza

Pogoda w przyszłym tygodniu będzie w niektórych regionach kraju idealnie nadawać na wrześniowy urlop - słupki rtęci wskazywać będą miejscami powyżej 30 stopni Celsjusza.

Długoterminowa prognoza pogody udostępniana przez portal Ventusky.com obejmuje okres do 20 września. Na mapach widać, że od poniedziałku 17 września do czwartku 20 września w niektórych województwach można spodziewać się wręcz tropikalnej aury.

Fala upałów będzie miała swój początek w poniedziałek 17 września. Wówczas w ciągu dnia 30-stopniowe temperatury będą odnotowywane w zachodnich regionach kraju. W przeważającej części Polski słupki rtęci wskazywać będą ok. 23-25 stopni. Tego dnia - po południu - mogą jednak wystąpić burze - m.in. w woj. zachodniopomorskim i woj. śląskim.

Pogoda w poniedziałek 17 wrześniaPogoda w poniedziałek 17 września Ventusky.com

We wtorek 18 września ciepło rozleje się także na inne regiony. Na zachodzie słupki rtęci wskazywać będą ok. 30-31 stopni Celsjusza, w pozostałych województwach ok. 26-28 stopni. Najchłodniej będzie na północy, gdzie temperatura wynosić będzie ok. 23-24 stopni. Burze mogą pojawić się gdzieniegdzie na Dolnym Śląsku.

Pogoda we wtorek 18 wrześniaPogoda we wtorek 18 września Ventusky.com

Pogoda. 33-stopniowe temperatury

W środę 19 września będzie jeszcze goręcej - w zachodnich województwach nawet 33 stopnie Celsjusza. Odetchną nieco mieszkańcy wschodnich regionów, gdzie temperatura będzie wynosić ok. 22-24 stopni. Burze mogą pojawić się po południu w woj. zachodniopomorskim.

Pogoda w środę 19 wrześniaPogoda w środę 19 września Ventusky.com

W czwartek 20 września nadal będzie gorąco - w najcieplejszych miejscach kraju temperatura wynosić będzie nawet 32 stopnie. Upał odrobinę zelżeje w centrum i na wschodzie, nie będzie jednak odpuszczać południowym regionom.

Pogoda w czwartek 20 wrześniaPogoda w czwartek 20 września Ventusky.com

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (26)
Pogoda w przyszłym tygodniu przyniesie falę upałów. Miejscami nawet 33 stopnie Celsjusza
Zaloguj się
 • trans.sib

  Oceniono 17 razy 11

  Piękne lato w tym roku.

 • 2uboot2

  Oceniono 20 razy 8

  Przecież to jest już klimat podzwrotnikowy. Zero opadów, masakryczna susza, w wodach sinice i przyducha, a instytuty meteo w ogóle nie są w stanie niczego trafnego przewidzieć - od kwietnia w moim rejonie susza, ze śladowymi opadami. Po co jest to całe IMGW? Jeziora, stawy, małe rzeki wysychają, drzewa karłowacieją, bo korzenie na głębi szukają wody, iglaki wysychają, na polach nie zebrana kukurydza, w ziemniakach straty 70%. I następne lata też takie mają być?!?!?

 • tomekcis

  Oceniono 18 razy 6

  Spokojnie. W październiku zatęsknimy.

 • gramic

  Oceniono 10 razy 4

  koniec świata coraz bliżej

 • phugoid

  Oceniono 1 raz 1

  slupki rteci, tja, rteci...

 • serfweerwr

  Oceniono 1 raz 1

  pamiętam w przeciagu ostatnich paru lat, 2x ponad 20 stopni w listopadzie... pewnie będzie kolejny raz

 • zaanet

  Oceniono 8 razy 0

  Kurde, jak znów czytam fala upałów to mnie nosi, gdzie jest JESIEŃ, do jasnej anielki?!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy -1

  No to już jest ewidentnie efekt cieplarniany ze sprzężeniem zwrotnym. Jest tylko jeden sposób na jego powstrzymanie inaczej Ziemia zamieni się w drugą Venus.

  Po prostu do atmosfery muszą się przedostać duże ilości pyłu, które zablokują dopływ promieni słonecznych. Naprawdę duże ilości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX