Tomasz Komenda będzie walczył o milion złotych za każdy rok odsiadki. "Budzę się zlany potem"

Tomasz Komenda, niesłusznie skazany za morderstwo, będzie domagał się od Skarbu Państwa 18 mln zł - po 1 mln zł za każdy rok spędzony w więzieniu. Według mężczyzny pobyt za kratkami był dla niego traumatycznym przeżyciem.

Tomasz Komenda został w 2003 r. skazany na 15 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty. Karę po apelacji podwyższono do 25 lat, co oznaczało, że mężczyzna opuściłby więzienie w 2025 r. Tomasz Komenda od początku podkreślał, że jest niewinny.

Po latach grupa operacyjno-śledcza wrocławskiej policji ustaliła, że mężczyzna rzeczywiście został skazany niesłusznie. W marcu tego roku wyszedł na wolność po 18 latach odsiadki. Został potem uniewinniony przez Sąd Najwyższy.

Mężczyzna zapowiedział, że będzie ubiegał się o odszkodowanie w wysokości 18 milionów złotych - 1 miliona złotych za każdy rok więzienia.

- Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz Komenda - mówił cytowany przez TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, obrońca Komendy.

- Nie mogę spać, budzę się zlany potem. Ja tego nie chcę, ale to samo wraca. Korzystam z psychologów i jeszcze długo będę korzystał. Jeszcze długa walka przede mną, ale wiem, że dam radę, bo mam rodzinę. Wytrzymałem tam 18 lat, dlatego tutaj mogę podnieść głowę wysoko do góry i powiedzieć, że jestem zwycięzcą - mówił Komenda na wtorkowej konferencji prasowej.

Tomasz Komenda stwierdził także, że był w więzieniu "traktowany jak bestia", w tym przez strażników.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (186)
Tomasz Komenda będzie walczył o milion złotych za każdy rok odsiadki. "Budzę się zlany potem"
Zaloguj się
 • jozbieszczad

  Oceniono 81 razy 41

  *******Tomasz Komenda będzie walczył o milion złotych za każdy rok odsiadki.

  Jestem ZA .
  Z jednym warunkiem .

  Pieniążki zostaną w cudowny sposób ściągnięte z winnych czyli nadzwyczajnej kasty i reszty aparatu sądowniczego .
  Od reszty biednego społeczeństwa niech się odpierd..ą.

 • darius112

  Oceniono 56 razy 22

  Chłopak nie odpędzi się teraz od propozycji matrymonialnych. Wszystkie go nagle pokochają miłością szczerą i bezgraniczną.
  Tylko musi uważać bo w dzisiejszych czasach #metoo zaraz któraś go oskarży o gwałt i 18 banieczek pójdzie na papugi, takie jak Ćwiąkalski, który jak był ministrem sprawiedliwości nawet członkiem nie kiwnął żeby mu pomóc.

 • kmrp

  Oceniono 15 razy 15

  Przede wszystkim, niech zażąda odszkodowania od współosadzonych, którzy katowali go w celi. Nie ma innego sposobu na walkę ze zdegenerowaną subkulturą więzienną. Jakoś nie przemawia do mnie argument, że "w celi musi być jakiś bat na pedofili". Skąd grypsera wie za co siedzi dany delikwent? Należy również zbadać rolę klawiszy w katowaniu Tomka i rozbić tą mafię więzienną, która współpracuje z grypserą.

 • proteusz33

  Oceniono 26 razy 14

  Odszkodowanie ściągnąć z prywatnych fortun sędziów którzy go skazali

 • glos_z_ciemnosci

  Oceniono 22 razy 14

  należy mu się JAK PSU BUDA... szkoda tylko że to państwo będzie płacić a nie konkretne osoby

 • sidian

  Oceniono 18 razy 12

  I absolutnie powinien to dostać. Za osiemnaście lat odsiadki, bo sędziemu nie chciało się przeczytać akt.

 • supermarjan

  Oceniono 16 razy 12

  ciągnij chlopie ten bantustan az do trybunalow miedzynarodowych!
  ktos sie kiedys po kilkunastu takich odszkodowaniach nauczy ze kulsonow nalezy pilnowac 'ze szczegolnym okrucienstwem"

 • wu-du

  Oceniono 17 razy 11

  Brońcie sędziów, brońcie prokuratury. Wina Kaczyńskiego bo kazał szybko nierobom i obibokom znaleźć mordercę. To poszli po najniższej linii oporu i znaleźli niewinnego chłopaka . Zero kompetencji i pokazówka bo "szef" przycisnął niekompetentnych ludzi.
  Jak dla mnie sędzia i prokurator powinni z własnego majątku spłacać odszkodowanie chłopakowi oraz dożywotni zakaz wykonywania zawodu. Dziwna sprawa , bo jak pani w Biedronce pomyli się na kasie na 1000zł to musi oddawać z własnej kieszeni, ale prokurator czy sędzia jak komuś w wyniku pomyłki i zaniedbań niszczy życie to za to nie odpowiada.
  Sukces byłby wówczas gdyby NIE podatnicy spłacali dług Panu Tomaszowi, a niekompetentni pracownicy wymiaru sprawiedliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX