Dwie polskie uczelnie wysoko w rankingu "Financial Times". Wśród nich SGH

Gdzie warto studiować zarządzanie? Zdaniem brytyjskiego dziennika "Financial Times" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Akademii Leona Koźmińskiego.

Obie te szkoły znalazły się wśród 100 najlepszych uczelni na świecie, prowadzących studia z zakresu zarządzania. W opublikowanym w poniedziałek rankingu "Financial Times" na pierwszym miejscu znalazły się studia z zakresu zarządzania na szwajcarskim Uniwersytecie St. Gallen.

Ranking "Financial Times". Jak wybierani są zwycięzcy?

Coroczny ranking studiów z zakresu zarządzania bada jakość tego typu kierunków na całym świecie. Do wyboru zwycięzców służy przede wszystkim analiza losów absolwentów danej uczelni, a więc łatwość znalezienia pracy po ukończeniu studiów, wynagrodzenie w pierwszej pracy po odebraniu dyplomu oraz przebieg kariery w ciągu trzech lat od ukończenia studiów. Liczy się także jakość kadry nauczycielskiej, a nawet koszt studiów.

Akademia Leona Kośmińskiego i SGH w Warszawie wśród 100 najlepszych

Studia z zakresu zarządzania prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 20. miejscu, z kolei ten sam kierunek w Szkole Głównej Handlowej zasłużył na miejsce 59. Co ciekawe, Akademia Leona Koźmińskiego powróciła do rankingu Financial Times po rocznej przerwie, z kolei SGH poprawiła swój zeszłoroczny wynik o dziewięć miejsc rankingowych. W rankingu na miejscu 9. znalazł się także program CEMS MIM, który w Polsce oferuje właśnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Oprócz SGH program ten realizuje około 30 uniwersytetów i akademii z całego świata.

Ranking "Financial Times". Szwajcarzy, Francuzi i Brytyjczycy na podium

Podobnie jak w poprzednim roku, pierwsze miejsce w rankingu "Financial Times" zdobył szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Na drugim miejscu pojawiła się francuska uczelnia HEC Paris, z kolei na ostatnim miejscu podium uplasowała się brytyjska London Business School. Twórcy rankingu podkreślają, że w tym roku po raz pierwszy sklasyfikowano 100 uczelni z całego świata, co ma zobrazować rosnącą popularność kierunku studiów, jakim jest zarządzanie.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: