Matura 2018. Są wyniki matury poprawkowej. Zobacz, gdzie można sprawdzić

Już dziś, 11 września, na stronach internetowych Obwodowych Komisji Egzaminacyjnych będzie można sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2018. Jak to zrobić?

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej pisało w tym roku 45 012 maturzystów. To o 2 885 osób mniej niż w zeszłym roku. Tegoroczni absolwenci stanowili 70% wszystkich zdających maturę w sesji poprawkowej. Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej mogli podejść jedynie ci spośród tegorocznych maturzystów, którzy nie zdali jednego egzaminu. Osoby, które nie zdały dwóch lub więcej egzaminów na możliwość powtórnego zdawania matury muszą poczekać cały rok.

Wyniki matur poprawkowych 2018. Kiedy będą dostępne wyniki?

Zgodnie z zapowiedziami Centralnej Komisji Edukacyjnej, wyniki matur w sesji poprawkowej powinny być dostępne 11 września, tuż po północy. Jeżeli wyników jeszcze nie ma lub serwer się zawiesza, ponieważ dużo osób sprawdza wyniki w tym samym momencie, należy poczekać kilkanaście minut i spróbować zalogować się jeszcze raz.

Jak sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2018?

Wyniki matury poprawkowej zostały ogłoszone dzisiaj, 11 września. Aby sprawdzić swój wynik, uczeń powinien wejść na stronę internetową odpowiedniej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, czyli takiej, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie i ocenę egzaminu w danym województwie. Poniżej znajduje się lista OKE wraz z listą przypisanych do nich województw:

  • OKE Poznań - województwa: wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie
  • OKE Wrocław - województwa: dolnośląskie, opolskie
  • OKE Jaworzno - województwa: śląskie
  • OKE Gdańsk - województwa: pomorskie, kujawskopomorskie
  • OKE Łódź - województwa: łódzkie, świętokrzyskie
  • OKE Kraków - województwa: podkarpackie, małopolskie, lubelskie
  • OKE Warszawa - województwa: mazowieckie
  • OKE Łomża - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

Na stronie internetowej Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych po przejściu w zakładkę „Serwis OKE”, a następnie klikając w link „Dla uczniów” maturzysta może się zalogować, używając w tym celu swojego numeru PESEL oraz hasła, które uczeń otrzymał w szkole, na specjalnie wygenerowanym druku.

Więcej o: