Kupił słodycze, a później nagrał, jak z czekolady wypełza robak. Szybka reakcja Biedronki

Pan Arkadiusz kupił popularne cukierki. Opisuje, że znalazł w nich robaki. Właściciel sieci Biedronka zareagował szybko. Jak informuje, że wycofał partię słodyczy i wspólnie z producentem weryfikuje informacje.

Pan Arkadiusz zakupu popularnych Michaszków dokonał w Biedronce w Wejherowie, niedługo po tym opisał na Facebooku, co zobaczył po odwinięciu folii.

Wejherowo. Znalazł robaki w cukierkach

"To nie żart, to słodycze (Michaszki na wagę) zakupione osobiście w jednej z dużych sieciówek w Wejherowie przy ul. Sikorskiego dn. 08.09.2018. Cukierek oryginalnie zamknięty, folia cala, sprawa zgłoszona oficjalnie do Jeronimo Martins Polska w Warszawie oraz sanepid w Wejherowie. To nie był jeden cukierek, na 20 szt w 3 znajdowały się robale" - czytamy we wpisie, a następnie zaapelował: "Uważajcie, co jecie, przynajmniej, jakie Michaszki jecie".

Właściciel Biedronki Jeronimo Martins reaguje

Do opisu dołączył zdjęcie oraz nagranie. Na filmie rzeczywiście widzimy białą, wijącą się larwę. Mężczyzna informuje, że zgłosił sprawę do Jeronimo Martins oraz sanepidu w Wejherowie. Co na to sklep?

Sygnały dotyczące funkcjonowania naszych sklepów są dla nas bardzo ważne. Informujemy, że Biuro Obsługi Klienta naszej sieci otrzymało już zgłoszenie we wskazanej sprawie bezpośrednio od klienta. Aktualnie weryfikujemy wraz z producentem cukierków możliwości zaistnienia tej sytuacji i jej ewentualnych powodów

- mówi w rozmowie z portalem mamadu.pl Maria Szymankiewicz, specjalista ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. 

Szymankiewicz poinformowała też, że personel Biedronki usunął całą partię Michaszków z sali sprzedaży i dodaje:

Opisana przez klienta sytuacja nie powinna mieć miejsca i jeśli znajdzie potwierdzenie w faktach, podejmiemy wszelkie działania niezbędne do jej wyjaśnienia i wyeliminowania w przyszłości.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (153)
Klient alarmuje: "robaki w cukierkach". Biedronka tłumaczy
Zaloguj się
 • Marcin Bułakowski

  Oceniono 29 razy 9

  Jeju, robaki w czekoladzie to temat nie raz dyskutowany. Te robaki są całkowicie niegroźne a ich obecność nie świadczy o niechlujstwie producenta. Nie ma dobrego sposobu, by całkowicie wyeliminować takie przypadki, więc raz na milion czekoladek coś takiego będzie się pojawiało.

  Ale wyobraźnia robi swoje. Pod wpływem negatywnego wizerunku w mediach, producent może ponieść realne straty. Jak więc się zabezpieczy przed "robalami w michaszkach"? Zacznie legalnie lub nie ładować chemię, by ryzyko robala spadło do zera. Tego chcecie? Michaszki z brosem?

  Niegroźnego robala przynajmniej zobaczysz. Rakotwórczej chemii nie.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 18 razy 8

  Czy najbliższa niedziela będzie handlowa? Jeszcze nic o tym nie napisaliście!!!

 • pilotpirx2

  Oceniono 17 razy 7

  Ociec opowiadał mi jak Rosjanie przy wyzwoleniu miasta wpadli do szkoły i zaczęli wypijać spirytus (tak, tak przed wojna konserwowano okazy w 99% spirytusie etylowym) z preparatów w pracowni biologicznej. Jeden był tan nawalony ,że przy okazji połknął jakiegoś zakonserwowanego robala , po czym czknął przeraźliwie i wygłosił sentencję do przerażonej młodzieży: "BOT ZURNAJA PRIKUSKA" - oto tłusta przekąska !

 • anchois_45

  Oceniono 9 razy 7

  Łatwo przyswajalne białko gratis a ten narzeka. Powinien się cieszyć, że w bombie kalorycznej z białą śmiercią był tak zdrowy dodatek. W Azji się zajadają.

 • hansolo88

  Oceniono 18 razy 6

  Mklik próchniczek. Nic strasznego. Arkadiuszu Soboto, jeśli gustujesz w słodyczach z bakaliami lub orzechami, zjadłeś już w życiu sporo larw mklika. Ale powinieneś się z tego cieszyć, bo mklik generalnie uwielbia świeże i dobre bakalie, brzydzi się konserwantami i inną chemią.... Robal wyłazi jeśli słodycze przez dłuższy czas trzymane są w temperaturze niekontrolowanej, czyli...na półce sklepowej. Bez paniki generalnie....

 • gerwazy_777

  Oceniono 4 razy 4

  To skandal, uważam że cukierki i robaki powinny być sprzedawane oddzielnie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX